Chyceni na New Cross
Bylo 28. ledna, 1984 a my jsme jeli na Palace na čtvrtý kolo FA Cupu. Millwall hráli doma s Hullem.
Vlak na Norwood Junction jede přes New Cross a my si mysleli, že když vystoupíme na New Cross, mohli by jsme naše nejnenáviděnější soupeře překvapit. Všem se nám ta myšlenka zalíbila a k plánu přibývaly další vylepšení. Spíš než jen vyskočit z vlaku na New Cross jsme už chtěli pokračovat až na jejich zkurvenej stadion. Nikdo předem nic neplánoval. Sešli jsme se ráno v kurva dobrý bandě a nápady přicházely přirozenou cestou. Mysleli jsme si, že by to mohlo bejt skvělý překvapení. Nevěděli jsme ale, že se chystá překvapení hlavně pro nás.
Millwall o nás věděl. Bůhví jak, ale věděl. Co ale přesto neočekávali, bylo jak velká naše banda může bejt. Všechny naše známý tváře byl připravený taky. Stačilo se rozhlídnout. Všichni se křenili... bylo vidět hodně drzosti zračící se v našich tvářích.
Jakmile jsme vystoupili na stanici New Cross, vyvalili jsme se v mžiku na ulici. Většina starších ale nikam nepospíchala, jejich postoj vysílal jasnou zprávu Millwallu: “Tady to známe, nemůžete nám ukázat nic novýho”. Jako vždycky se ale našlo pár bláznů a taky Under Fives, příliš vzrušených, aby zůstali v klidu a byli už na mostu, kde doráželi na každýho, kdo vypadal jako jižní Londýňan. Zábava začala hned jakmile jsme všichni vylezli ze stanice. Vyběhli jsme na bandu asi třiceti až čtyřiceti Millwallu, který se rozestoupili po celý šíři New Cross Road. Gang Millwallu na scéně. Nikdo z maníků vepředu se nechystal čekat na zbytek, aby se připojil. Věděli o síle, která jim kryla záda. Vedeni čirou nenávistí směřovali jsme k Millwallu. V našich myslích byla jen jedna věc, rozdrtit Millwall. To bylo proč jsme přišli. Rozmetat tyhle kundy z jižního Londýna, teď, na jejich zkurvenym panství.
Ostatní z nás, který stále ještě vycházeli ze stanice ven, prozatim neviděli přes hordy I.C.F. co se děje, ale zprávy zepředu se rychle šířily a i ty vzadu brzo věděli, že zábava s Millwallem už začala. Všichni jsme si pomysleli, “Doprdele s timhle vyčkáváním, musíme se tam dostat, abysme se přidali.” Začal zoufalej boj dostat se dopředu a naše bandička se hnala kupředu skrz náš vlastní gang jako maniaci.
Millwall vběhnul do Rose, první putyky v ulici. Věděli jsme, že jak se jednou dostanou dovnitř, nebude žádná šance dostat je ven aniž bysme u toho zlikvidovali i hospodu a v tu ránu by se na scéně objevili benga. Nicméně, jak jsme se za nima hnali, začli oni zase z hospody vybíhat ven. Nejdřív to byli ty samí sráči, který před chvílí vběhli dovnitř, pak další a další, který jsme dovnitř vbíhat vůbec neviděli. Nebyla to zvědavost, která je vyhnala ven na ulici, tvářili se nuceně nasraně. Najednou tyhle arogantní jiholondýňani začali kroužit kolem hlav bejsbolkama. Brali zbraně odevšad, dokonce je vytahovali i z odpadkovejch košů. Zápas začal, vyberte si cíle, dal si navzájem najevo Millwall.
Byl to moment, kdy jste očekávali, že jako obvykle začne boj zblízka, kde se všichni postaví a budou bojovat až do tý doby, kdy čirý násilí rozhodne. Ten moment nepřišel. Kolem mě bylo asi 4 nebo 5 spolubojovníků, který nevyměkli a vydali se čelit našemu nepříteli z jižního Londýna, který se na nás rozběhli a mávali pálkama. Viděl jsem, že některý z West Hamu kolem nás začali mizet. Oni dokonce jen obyčejně necouvali, ale prostě vzali nohy na ramena. Došlo nám, že jsme se při našem dalším pokusu překvapit Millwall dostali sami do pasti, ale myslel jsem si, že pořád ještě odrazujem Millwall od plnýho útoku našim počtem a řádně krvelačnejma ksichtama. Museli si myslet, skvělý, dostali jsme vás, vy bastardi z West Hamu, ale byl jsem k nim dost blízko, abych viděl, že z nás stále maj respekt.
Najednou nějakej zkurvenej šílenej bastard máchnul pálkou po mojí hlavě. Sklonil jsem se, rozhlídnul a zjistil, že Millwall je všude okolo. Cítil jsem, že se nikdo nechystá zůstat, vycouval jsem s ostatníma, ale schválně jsem zůstal v poslední řadě přímo uprostřed chaosu. Beznadějně jsem doufal, že I.C.F. hraje starou známou hru, kdy předstírá útěk jen aby protivníka nalákal blíž, aby se pak všichni jako jeden muž otočili a vlítli do nich. To se ale nestalo.

(..to be continued..)

Additional information