Advent začal a s ním jsou každoročně spojené nákupy dárků pro Vaše nejbližší. Mnozí budete nakupovat dárky v internetových obchodech. Proto bych na Vás chtěl apelovat a vlastně i poprosit, abyste při nákupech preferovali eshopy, které dlouhodobě podporují web hooligans.cz, některé už více jak deset let.

Díky nim web funguje a přináší Vám informace ze světa ultras a hooligans přes 18 let. Zároveň u těchto eshopů máte záruku poctivosti a spolehlivosti, že se Vámi vybrané zboží dostane v pořádku až k Vám.

Proto bych Vám chtěl eshopy připomenout a podporovatelům našeho webu takto i pomoci. Týká se to eshopů, jejichž reklamy vidíte na této hlavní stránce hooligans.cz a dole na foru.

Správce

Myslím, že psát nějakou dlouhou historii o legendě anglických tribun není nutné. Pojďme si tedy stručně představit tuto populární bundu, jejíž obliba se v Anglii opět vrací do několika subkultur.


Firma Troublemaker je německá oděvní značka, která byla založena v roce 1996 jednou velmi výraznou osobností pocházející z prostředí norimberských skinheads a hooligans. Proto se také firma Troublemaker už od počátku orientovala zejména na tyto subkultury. Značka Troublemaker vznikla a rostla na ulicích a na stadionech a dle svého zakladatele jde o značku pro lidi, kteří nemají chuť jít s davem. Měla by být nošena těmi, kterým je společnost u prdele, a kteří mají vlastní názor.

Jelikož se na poli hooligans nic neděje a všude chuligáni relaxují, opět jsme se rozhodli přijít s dalším článkem o značce, která se na hooligans objevuje i objevovala, o značce Lacoste. Jelikož je dost populární i v naší republice, přinášíme i informace o padělcích v závěru článku - jak padělky poznat, na co si dát pozor, pokud byste nakupovali třeba přes internet.

Tento týden zakázal spolkový sněm ve svém vnitřním řádu nošení značky Thor Steinar na půdu parlamentu, jelikož se prý jedná o oblíbenou značku extrémní pravice. Tento zákaz platil již dříve, ale jen pro návštěvníky parlamentu, nyní je novinkou i zákaz nošení této značky pro zaměstnance spolkového sněmu. Předseda vnitřního výboru Sebastian Edathy z SPD toto rozhodnutí uvítal se slovy: "Ten, kdo nosí Thor Steinar, vyjadřuje odpor k demokratickému zřízení".

Nalezl jsem na jednom anglickém fóru celkem zajímavý popis i s obrázkama o historii casuals scény z pohledu módy od člověka s nickem daftbernie, který patří mezi casuals West Ham United. Tento článek by měl být úvodem k dalším článkům o historii chuligánských značek, které se budou i v budoucnu na hlavní stránce hooligans.cz objevovat. A zde již překlad jeho pohledu na módu v odobí mezi roky 1970-2005...

Značka Aqauscutum byla založena v roce 1851, rok po první světové výstavě, kdy krejčí a podnikatel John Emary otevřel obchod s mužskými oděvy špičkové kvality na Regent Street 46. V roce 1853 se mu daří vyrobit první nepromokavou vlnu. Svůj objev si nechává patentovat a firmu přejmenovává na Aquascutum, což latinsky znamená "voděodolný" (Latinský nápis se objevuje i ve znaku značky Aquascutum - IN HOC SCUTO FIDEMUS (= důvěřujte této ochraně)).

Ben Sherman je základní značka kultury Mods, a z této subkultury pak její cesta vedla k fotbalovým chuligánům. Značka byla založena v roce 1963 Arthurem Bernardem Sugarmanem, který si změnil jméno na Ben Sherman, během jeho 17tiletého pobytu v USA. Jedná se samozřejmě o britskou značku z jihoanglického města Brightonu, zabývající se zejména výrobou košil, obleků, bot a dalších výrobků.

Pokračování článku "Stone Island legenda - Massimo Osti (1/2)":
V téhle době byl název Stone Island Marina nahrazen více efektivním a jednušším názvem Stone Island, i když některé kousky měly na sobě stále logo Marina. Ale nejen Stone Island byla značka, na které mohl Massimo zkoušet své novoty. V tom samém čase přišel s bundami Mille Miglia, které byly inspirovány automobilovým závodem téhož jména, který se konal mezi městy v Itálii.

Módní průmysl začal strádat, když ztratil svojí velkou osobnost, Massima Ostiho, autora Stone Island a značky CP Company, který zemřel v 59 letech. Osti nebyl jen designer, jehož jméno praští každého na ulici a hlavně v módě co se týká fotbalových tribun po celé Velké Británii, byl velkým vynálezcem co se týče celkové chlapské módy konce 20. století. Tak teď se dozvíte jak se nejoblíbenější syn Boloně stal takovým enfant terrible ve světě módy.

Dnešním dnem spouštíme na nové subdoméně eshop.hooligans.cz nový eshop, který bude zaměřen na motivy s ultras a hooligans tématikou, a kde jsme se mimo standardních věcí typu oblečení soustředili i na věci, které byly trochu opomíjené v jiných eshopech (např. podložky pod myš, hrnky, plyšáci atd.)...

Všimli jsme si, že některé e-shopy co podporují web hooligans.cz zařadily nové značky do svého sortimentu stylového oblečení. Rozhodli jsme se je oslovit. Přinášíme tedy informace o první z nich, o značce STORMBRINGER. Takto ji představuje její distributor:

Additional information