Výjezdové počty a relace za 17. kolo (27.2. - 1.3.2010) ČR
Boleslav - Kladno 70
Celková délka: 103.5 km
Olomouc - Slovácko 600
Celková délka: 73.7 km
Jablonec - Bohemians 1905 600
Celková délka: 104.6 km
Brno - Liberec 70
Celková délka: 305.6 km
Plzeň - Baník 290
Celková délka: 464.5 km
Budějovice - Teplice 40
Celková délka: 240.0 km
Sparta - Příbram 16
Celková délka: 60.5 km
Bohemians - Slavia 1200Relace fanoušků ze zápasu:

Plzeň - Baník
"Vlakem cestující chachaři se premiérově museli vypořádat s novými podmínkami Českých drah, které v prosinci zrušily některé slevy a značně tak zdražily skupinové cestování. Především zrušení hojně používaného ČD netu pro pět osob znamená více než trojnásobné náklady na cestu. S těmito nepříjemnými okolnostmi se podařilo vypořádat poměrně dobře a nevyplnily se černé prognózy, podle kterých by se část fans do západočeské metropole nedostala.
V Plzni se největší ostravská ekipa odebrala na občerstvení do pivovaru, kam později dorazila také výprava přátel z Chebu, která čítala 40 - 50 lidí. Přímo před vchodem na stadion díky vstupu po jednom trochu vázlo odbavení, a tak stoupala nervozita i fronta před vstupem již více než půl hodinu před výkopem. Někteří fanoušci byli nuceni podstoupit test na hladinu alkoholu v krvi, když hranice pro povolení vstupu byla jedna promile. Několik chacharů se pod tuto hladinu nedostalo a byli postaveni do jakési ohrádky připomínající výběh pro králíky...
V hostujícím sektoru se nakonec sešlo 290 chacharů převážně v modrobílých čepicích. Mezi nimi bylo také pět fanoušků GKS Katowice. Ještě před zápasem si svou premiéru na stadionu odbyla píseň Daniela Bárty Nebe nad Plzní, která vznikla na podporu kandidatury Plzně na titul Evropské hlavní město kultury 2015, o který Plzeň ve finále soupeří s Ostravou. O to více pak po chvíli vyniklo choreo hostujícího sektoru. Za transparentem „Evropské hlavní město kultury" byla roztažena velká plachta s logem kandidatury našeho města „Ostrava 2015". Okolnosti nám pomohly - ideální odpověď i načasování...
O vzrušení v hostujícím sektoru se po pár minutách postaralo rozšíření informace, že pořadatelé nechtějí na stadion pustit posledního z fans GKS, se slovy „Nepouštějte toho Poláka, budou nám tu dělat bordel". Většina sektoru se odebrala k místu onoho incidentu a na stadion se díky tomu dostali nejen postižení, ale také postavičky ze zmiňované ohrádky. V průběhu zápasu se hostující fans prezentovali solidním supportem, ale k vytouženým třem bodům hráče Baníku nedotlačili a posun do čela ligového pelotonu tak byl minimálně o týden odložen. Plzeňští fandové svůj support doplnili několika vlajkami na tyčích, obouručkami, odpálením žlutého ohně a oranžové dýmovnice nebo roztažení transparentu „Červeno - modrá vášeň".
Cestou na nádraží si někdo zasportoval a zbytek nakoupil zásoby na cestu, která včetně hodinové zastávky v Praze proběhla bez nějakých komplikací a před třetí hodinou ranní byli účastníci zájezdu zpátky v Ostravě. "
www.chachari.cz

Additional information