Jednoho deštivého červencového dne se v jedné z hospod moravské metropole zmínil fan úspěšného českého klubu před dvěma příznivci znepřáteleného celku, že chce strávit příští víkend na zápasech ligy s námi sousedící země.
Když se za týden se svým kamarádem vrátil z fotbalově prožitého víkendu zpět do republiky, čekal na něj jeden z již zmiňovaných fandů, jemuž se o svém plánu zmínil, v doprovodu pěti svých známých. 

Jeho se sice nedočkali, nevybíravě to však odnesl jeho kámoš, který jej o víkendu doprovázel. Byl nechutně zbit celou šesticí a byl mu sebrán batoh s většinou jeho civilních, převážně značkových věcí.

Jakmile se o všem dozvěděl náš hlavni hrdina, rozžhavil telefonní linky směrující na nepřátelské území. Znepřáteleným fans sdělil následující ultimátum: „Buď vrátíte ukradené věci, nebo se o akci dozví policie a budou JI poskytnuty i adresy údajných účastníků. Pokud věci nepošlete do pátku, jde se na policii." 

Mezi fans nepřátelského klubu se začaly šířit hlasy o tom, že s bonzákama se nikde ani na repre stýkat nemíní. Tato myšlenka se zjevně zalíbila části fans tohoto celku a když se na druhý den náš hrdina opět ozval, stále se oháněl policii a na myšlenku o zrušení „repre smíru" reagoval stylem, že jich měl už stejně plné zuby, bylo hotovo. Odcizené věci se zaslaly zpět majiteli a rozhodlo se také o tom, že když už se rozešly dva největší tábory, nemá cenu udržovat příměří ani s jedinci ze zbývajících klubů. Vybrali si prostě budoucnost „sami proti všem". 

Mě osobně mrzí, že příměří dlouhou dobu pracně budované padlo díky „férovému" svinstvu na jedné a idiotskému vyhrožování policií na druhé straně. Tento spor několika jednotlivců šlo jistě vyřešit privátněji. Případ však má ve svém důsledku i pozitivní dopad. Jak se ukázalo v Drnovicích (více o utkání v Drnovicích bude v připravovaném článku Česko – Švýcarsko v této rubrice – pozn.Správce), nová situace zformovala a na repre zápasy přilákala i fans dalších klubů ve větším počtu. 

Autor: Člen S.Č.S. (Baník) 

Ninja mikina, tepláky, dvě trička, mikina s kapucí a tři dámské mikiny - to vše jsme přidali na eshop ve třetí várce podzimní kolekce FF. Všechny aktuální i nedávno přidané produkty si můžete prohlédnout ZDE

Info k doručování zboží: Od listopadu jsme snížili ceny za dopravu. Větší balíky zasíláme levněji přes PPL. Objednávky nad 1500,- mají u PPL dopravu a balné zcela zdarma! Zdarma si také můžete vyzvedávat zboží v obchodě Stylsport v Praze. Zde.

V úvodu jarních bojů je tady jako tradičně Football Factory mapující podzimní dění ze všech možných úhlů. Najdete zde jako obvykle výjezdové žebříčky první i druhé ligy, vlastní zhodnocení aktivit jednotlivých táborů či financování ultras. Nechybí ani ankety o nejlepší podzimní choreografii a podruhé též přinášíme výsledky hlasování o nálepku roku.

Poslední vydání roku 2007 přináší souhrn dění v závěrečné třetině podzimu. Aktivity fotbalových chuligánů či ultras plnily média nejen u nás, ale v celé Evropě, jako už dlouho ne. Není se čemu divit, tak divoké období tady dlouho nebylo.

Nové Football Factory rekapituluje prostřední třetinu podzimní části fotbalových soutěží. Největším hitem tuzemských stadionů bylo derby Sparta – Slavia, ale nechyběly další atraktivní duely, jako Slavia – Baník, Bohemians – Slavia, Sigma – Brno či Baník – Sigma.

Nové číslo Football Factory přináší především souhrn úvodních kol tuzemských soutěží sezóny 2007/08. Najdete zápasy jako Bohemians - Baník, Slavia - Brno, Žižkov - Sparta, Bohemians - Olomouc a mnoho dalších.

Se startem fotbalové sezóny 2007/08 tradičně přinášíme shrnující číslo, mapující jarní dění na nejen u nás, ale opět také na Slovensku, v Polsku i v Maďarsku.

Po měsíci je tady další díl Football Factory, tentokrát především mapující nebývale dramatický závěr ligových soutěží na tuzemských stadionech. Událo se toho v tomto období skutečně požehnaně, čehož dokladem je, že vydání je o osm stran obsáhlejší než obvykle.

Jubilejní padesáté vydaní Football Factory je na světě! Nejvíce prostoru je dáno prostřední částí jarního dění na tuzemských stadionech. Hlavními taháky toho období byly dva asi vůbec nejatraktivnější české duely a sice zápasy Sparta – Slavia a Baník – Sparta, které rozhodně nezklamaly z pohledu ultras.

Po delší přestávce, zapříčiněné nezvykle pozdním začátkem jarní části tuzemských soutěží je tu nové FF. Z našich stadiónů přináší atraktivní ultras duely, jako Baník – Brno, Sigma – Slavia, Sigma – Baník či Liberec – Slavia.

Tímto číslem časopis vstupuje do desátého ročníku své existence! Tradičně před začátkem jarní části přichází shrnutí, které kompletně mapuje podzim jak v tuzemsku tak i na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Additional information