ZÁPAS S JABLONCEM "B" V TURNOVĚ

Na výlet vyjíždíme už den předem do Prahy, kde popíjíme a nocujeme. Ráno odcházíme posíleni o Pražany na nádraží a vlak do Turnova, kde se údajně hraje zápas FK Jablonec B vs. FK Viktoria Žižkov B. Odjíždíme ještě za tmy, kolem 7 hodiny raní. Plechovky Gábinky nám moc dlouho nevydržely, tak se bavíme obtěžováním mladých pionýrek i ostatních děvčat, včetně zachovalé průvodčí. Po příjezdu do vesnice Turnov hledáme stadion a zapadáme do bistra, kde pivo čepuje hermafrodit. Po pár kusech vyrážíme na stadion, kam pronášíme červenou a bílou dýmovnici. Když začal zápas, v "ochozech" přihlíželo asi 70 diváků, z toho sedm Žižkovských fans. V páté minutě odpalujeme dýmovnice, efekt slušnej a fandíme do stavu 2:2. Policie nikde, tak zapalujeme na plotě svetr. Super efekt, protože se na nás přijeli konečně podívat i čerti. Když sou pryč, nudíme se a hrajeme různé kulturní hry, nejzajímavější je "na schovku". Nápad schovat se v davu neprošel, tak většina mizí z tribuny přes plot. To se opět nelíbí pořadatelům a jsme potřetí vyzváni rozhlasem ke klidu. Jablonečtí nikde, tak se pomalu chystáme k odchodu. Po konci utkání se s náma hráči nepřišli ani rozloučit, tak pokračujeme opět do hospody. Cestou ještě míjíme cukrárnu, kam nás zve Jirka Lála a trošku si oslazujeme tento výlet.:-))) Na nádraží zapadáme do krčmy, pár lidí konflikt s "hajzlbábou", která svolává půl nádraží na sprosté pražské kurvy, které nechtějí zaplatit za toaletu. Nejkurióznější je ale nasranej 30centimetrovej hafik J. Dáváme pivo v nádraží a putujeme do vlaku. Jízdenka je jen do Neratovic, zbytek cesty platí opět Lála. Vlak taky staví v Boleslavy, kde máme půl hodinky k dobru. Nejdřív se snažíme najít slušnou hospodu, nakonec ale dáváme lahváče na peróně. Ve vlaku potkáváme stejnou průvodčí i slečny z trampského oddílu. Opět si zpíváme a obtěžujeme vše kolem. Za tmy se vracíme do Prahy, kde se loučíme...

Zápas proti Lechu způsobil v našich řadách hodně mobilizace. Jak víte, Lech je tým předních polských ultras scén, navíc jsme dostali info, že do Katowic má přijet na tento zápas mnoho Poznanců. Hráči vstupující na hřiště a jsou přivítáni plachtami zavěšenými na střeše (v sektoru A žlutě, a černá plachta na sektoru C) do toho 18 zelených dýmovnic v sektoru B. Ještě během první půle zápasu na Blaszoku odpalujeme stroboskopy, Do druhé části zápasu jsou uvítáni hráči 100 výstřely z kompaktních ohňostrojů na střeše Blaszoku. Během zápasu pak odpalujeme 200 ohňů a k tomu v 65 minutě zápasu další ohně po celé délce tribuny a na oblouku stadionu (21 ohňů - hirošim), což tvoří super efekt. Hned poté, co GieKSa dává vedoucí gól, odpalujeme dýmovnice (bílo, žluto, modré a červené). Doping z naší strany je dobrý, i když víme, že umíme udělat v zápasech mnohem lepší. Na utkání nás podpořilo 5 fanoušků Baniku Ostrava!. Jak bylo oznámeno, Lech se objevil v Katowicích ve velkém počtu, podle informací 565 lidí v sektoru hostů. Během zápasu odpalují bílé a modré dýmovnice, to na severní tribuně tvoří krásný efekt. Poté se prezentují kartoniádou která tvoří "FUCK" adresovaný našemu prezidentovi Piotr Dziurowiczovi za všechny jeho činnosti v klubu (respekt Lechu za toto gesto!), poté přes celý sektor natahují velkou sektorovku, pod kterou si nasadili modré a bílé pláštěnky, což mělo velmi dobrý účinek. Byla to jedna z nejlepších prezentací na Bukowa v historii.

Naše ultras čísla v tento den:

- plachty zavěšené na střeše stadionu

- konfety

- 21 hirošim

- 200 bengálských ohňů

- 70 dýmovnic

- 80 stroboskopů

- 100- výstřelů z kompaktních ohňostrojů na střeše Blaszoku

Vlajky v tento zápas: CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, PISAK, SK1964, GIEKSIARZE, GKS KATOWICE, BAZAL

Zápas Bohemky s Baníkem měl slabou návštěvnost. Kvůli dešti přišlo na stadion do Ďolíčku jen 1692 diváků. Baník se v sektoru hostů prezentoval modrobílými balónky, kotel Bohemky zase odpálenou dýmovnicí. Po zápase se koalice Bohemky a Slavie pokusila o útok na hosty, ale policie tento pokus hasí. V pohotovosti byli psovodi i policie na koních.

Další povedená série fotografií tentokrát z náběhu ACS u Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze na pochod SKS z roku 2006 (duben), SKS během chvilky reagují a dochází k potyčkám, vzduchem letí také ze strany Sparty koš, po chvilce vše končí a Sparta za pokřiku "Come on Sparta" je zatlačovaná policií ulicí zpět. V článku několik fotek. 

Pokud máte fotografie z chuligánských bitek, pošlete na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zprávou na našem facebooku (hooligans.cz).

V době koronavirusu vám přinášíme Old School fotky z archívu webu hooligans.cz od roku 1998/99 ale také i starší kousky. Dnes vám přineseme několik fotografií z Francie.

Během týdne se na našem webu objeví fotky také z Chorvatska, Slovenska, Česka, Španělska, Ruska, Švédska a dalších.

Francie:

Olympique Marseille - PSG (2002/2003)

Historické foto/video: AC Milan - Lazio (1998) (semifinále poháru)

Do Milána dorazilo na 12 tisíc fans Lazia, kteří po většinu zápasu bojují ve svém sektoru s policií.

Po přesunu naších stránek vypadlo několik foto článku, které začínáme obnovovat. 

26.února 2005 se v centru Prahy (u obchodní centra Nový Smíchov) utkaly chuligánské ekipy Slavie a Sigmy. Na straně Slavie bylo 64 chuligánů, na straně Sigmy 60 hools. Po dvou minutách boje hools Slavie utíkají a vítězí chuligáni Sigmy Olomouc. V článku 26 fotografií:

Bitka v Plzni na nádraží, kde se v roce 1995 utkalo 40 slávistů a 40 chacharů. Vyrovnaný střet přerušuje policie. Ke vzájemnému setkání došlo, když Baník toho dne hrál v Plzni a Slavia jela přes Plzeň do Chebu.

Historické fotky z bitky, která se odehrála ve Zlíně, Zlín vs Plzeň, na straně Plzně přítomné Brno (Plzeň a Brno z pravé strany), banda na bandu, tato bitka neznala vítěze a tak se obě strany rozchází s remízou. Pro dokreslení atmosféry vám přinášíme několik tématických fotografií.

Pokud máte nějaké domácí fotky z bitek, které ještě nebyly publikované a stojí v okurkové sezóně za zveřejnění, sem s nimi: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pražské derby v březnu 2008 na Strahově provázely výtržnosti a nadržená policie zasahovala střídavě v obou kotlích, kde mlátila fanoušky dle libosti. Slávističtí ultras předvedli na začátku utkání dvě veliké choreografie. Třetí choreo v 52.minutě slávistům narušila zasahující policie. Diváků: 16 205. Jak vypadalo toto derby můžete zavzpomínat na 89 fotografiích v článku, zde i video o délce 51 minut (video bude publikováno přesně ve 20:00!):

Další historická bitka se odehrála roku 2007, chuligáni Plzně v počtu 35-ti lidí, na straně Sparty Praha stejný počet 35, v této bitce šla výhra na stranu Sparty. Pro dokreslení atmosféry vám přinášíme dvě tématické fotografie z tohoto dne:

Pokud máte nějaké domácí fotky z bitek, které ještě nebyly publikované a stojí v okurkové sezóně za zveřejnění, sem s nimi: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Historická bitka se odehrála roku 2006, chuligáni Plzně v počtu 10-ti lidí, na straně Zlína stejný počet 10, v této bitce šla výhra na stranu Plzně. Pro dokreslení atmosféry vám přinášíme několik tématických fotografií: (Plzeň z levé strany)

Pokud máte nějaké domácí fotky z bitek, které ještě nebyly publikované a stojí v okurkové sezóně za zveřejnění, sem s nimi: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information