V sobotu 20. dubna hraje Sparta v Ostravě s Baníkem. Při té příležitosti je čas zavzpomínat nad fotografiemi, jak to vypadalo před 10 lety v březnu 2003. Na stadionu se tehdy odehrála historická událost, a to první celotribunová kartoniáda v ČR, kterou tvořilo 4500 kartónů v rukou domácích. Jak už to u takových pionýrských věcí bývá, nedopadlo to úplně dle očekávání. Lidé přesně nevěděli, co mají s kartonem dělat, a tak někteří jej nezvedli, jiní si vyměnili barvu kartonu a podobně. Nutno však podotknout, že v té době nebyla na Bazalech jednotlivá sedadla, ale lavice.
A tak kvůli určité nedokonalosti se čas kartoniád zastavil a obnovil až po třičtvrtě roce, kdy na Bazalech už byla jednotlivá sedadla a kartoniády byly prakticky bezchybné. Po úspěšných kartoniádách na Bazelech se tyto prezentace rozšířily do dalších koutů ČR.
Na tento zápas zavítalo 17.263 diváků (cena vstupenky byla 10kč). Do sektoru hostů zavítalo okolo 120 Sparťanů podle údajů v Kolik kde bylo z roku 2003 (ve FF bylo uvedeno dokonce 150 ACS).

 

(historicky první kartoniáda v ČR)
 


 

Foto: BDzL-O (první čtyři fota), zbytek web chachari.cz

Additional information