Přinášíme historické video a fotografie z první bitky brněnských mladých hools seskupených v Cheeky Boys, kteří se utkali venku s mladými chuligány Sigmy. Psal se rok 2002 a staří chuligáni obou klubů se dohodli na férovce mládeže, aby tito mladí získali zkušenosti v bitce. Bitka byla domluvená do 18ti let ve formátu 20 na 20. Starší chuligáni Brna a Olomouce se v té době nervali díky dobré spolupráci v repre koalici, která byla zaměřená proti Baníku. V článku video, fotky a popis z brněnského fanzinu Eagle:

Takto popsal jeden z účastníků bitky v brněnském časopisu Eagle průběh bitky:

"Na tento výjezd vyrážíme jenom v mladé sestavě a to v počtu 20 – ti lidí. Zvolili jsme cestu Čebusem, abychom dorazili bez fízlů. V autobuse konzumujeme alkoholické nápoje i když nikomu není 18 let. Do Olomouce dorážíme hodinu před výkopem, proto kontaktujeme Hanáky na férovku 20 na 20 do osmnácti let. Olomoučtí souhlasí a tak si dávíme sraz v parku kousek od stadiónu. Na sraz chodíme po třech lidech, aby si nás nevšimly benga. Když už jsme v plné sestavě, přichází i Olomoučtí a dávaj dohromady sestavu dvaceti mladých. Z naší strany je asi 10 starších hool´s, kteří nás přijeli povzbudit, fotit,natáčet…
  My si sundáváme trika, abychom se poznali. Za chvíli začal první náběh. Boj je zpočátku vyrovnaný. Poté se oba tábory rozdělují a začíná druhý náběh, ale to už Olomoučtí couvají. Bitka tedy skončila výhrou pro Brno.
  Po boji se oba tábory rozdělují a my jdeme na stadión. V sektoru bylo asi 100 lidí a docela dobře se fandilo. Pak už nic zajímavého a my míříme směr Brno.

P.S. děkujeme Olomouckým za férový boj !!!

Paťa [Cheeky Boys]"

 
 

 

Additional information