Historická fota z bitky mezi Spartou Praha a Baník Ostrava z roku 2005. Zde vám přinášíme pohled obou stran, tak jak byl napsán pro náš web na jaře rok 2005 (v článku najdete 10 fotek):

Info ze Sparty: bylo jasné, že když přijede baník, tak bude o třetí poločas postaráno. v dopoledních hodinách si dávají domácí bijci sraz na jednom neurčeném místě. po konzultaci s protivníkem se jde na věc a něco po poledni se utkává kolem 75 acs a asi 135 fcb. už z dálky je vidět že fcb bude mít jasnou početní převahu. i přes tento handikep jde acs proti soupeři a ze začátku se drží, ale postupem času ztrácí půdu pod nohama. chachaři hledali naše známe bijce, ale byli asi trošku zmateni, protože dopředu byly vyslány mladší ročníky acs /18-20 let/. jasné vítězství fcb. dost lidí od nás zase ví, jak chutná porážka a chacharská nadvláda nad námi.

Info z Ostravy: na tento atraktivní zápas, nejen pro média, jsme se hodně těšili. nebylo pochyb o tom, že se od domácích nesetkáme se zápornou odpovědí ohledně 3. poločasu. po nezbytných manévrech jsme se vydali na místo "utkání" v docela neuvěřitelném počtu 144 lidí!. co se družeb týče, tak tři trnava a o něco více lidí ze západu čech, jinak zbytek fcb. acs v počtu necelých 80 fighterů nás uvítali "první lajnou" složenou vesměs z mladých hool´s. po sešikování našich řad se vydávají obě skupiny vstříc zábavě. boj byl vcelku tvrdý, a až na několik excesů, celkem férový, leč krátký. po zhruba minutě a půl to už někteří acs nevydrželi a dali se na ústup, respektive úprk. pár opozdilců ještě slušně inkasovalo a my se radovali z vítězství na soupeřově půdě. bylo to vítězství spíše kvantity než kvality, i když z naší strany se do střetu nezapojilo asi 15 lidí, ale i kdyby byly počty vyrovnané, tak naše sestava byla více než slušná a výsledek by byl možná stejný. možná ne…, kdo ví… ale počty acs jsou jen jejich problémem. každopádně patří díky acs za dostaveníčko a samozřejmě i za to, že ač šli proti přesile, tak to na rozdíl od některých jiných táborů nezabalili. stav je tedy 5:0 a stále čekáme na vrácení pomyslného míče.

Pokud máte fotografie z chuligánských bitek, pošlete na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zprávou na našem facebooku.

Additional information