Z pohledu Bohemáka:
Na návštěvu u našich družebních přátel jsme z Prahy vyrazili již o den dříve a v Pardubicích jsme se objevili již po 22. hodině sobotního večera. Zhruba v patnácti lidech jsme se usadili v baru. „U žokeje“ a strávili zde čas až do 12 hod, kdy jsme se přesunuli na nádraží vyčkat příjezdu dalších lidí z Prahy, popřípadě prvních Hradečáků. Bohužel stejný nápad měli i příslušníci PČR. Vyzvedli jsme posily a šli trávit do „Imperiálu“ dalšlch pár hodin do utkání. Kolem čtrnácté, kdy se náš počet ustáli na asi třiceti koaličních kousků se na druhé straně parku objevila asi padesátičlenná tlupa hradeckých. Vybíháme před hospodu a jdeme jim naproti. Zřejmě úzké dveře způsobily, že nás je v první chvíli 15. Jeden Berserk běží s holýma rukama vstříc Hradečákovi, který má v ruce ne klacek, ale nějakou kulatinu. Celonoční pitka vykonala své a na naše konto naskakuje první zraněný. Vzápětí to někdo napravuje lahví od piva, vhozenou ze 30 metrů. Zasahuje Hradečáka do obličeje a ten vyhledává sanitku značně vratkým krokem za pomoci svých kamarádů. Vzduchem létají kameny, cedule s denní nabídkou, láhve a posléze i obušky přítomných policistů.

Ti nás zatlačují do hospody a po pár minutách odvádějí hradecké na stadion.Tam se jich schází cca 150. Policistů taky. Začíná pršet, někteří z nás odcházejí na nádraží a hurá do Prahy.

Autor: Berserk (Bohemians)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information