Z pohledu Mostečáka:
Na tento výjezd jsme pozvali i pár přátel z Teplic a Přerova. Celkově se nás sešlo 20 Brüx Vandals, 20 fans z Mostu, 2 Division Nord a 3 fans z Přerova. Celkový počet se tedy vyšplhal na 50 hlav! Na nádr jsme dojeli posilněni slivovičkou z Hané , kterou vřele doporučujeme. Takže se průvodčí nemohl divit, že na hromadnou jízdenku pro dvacet lidí, nás jede 50. Po příjezdu do Chomutova na nás čeká policejní auto, které hned přivolává posily. Jelikož jsme přijeli o něco dříve, vydáváme se do nedaleké hospody a cestou navštěvujeme menší potraviny ve kterých svou neomezenou kreditkou platí Jirka Lála. Nutno podotknout, že vše proběhlo za asistence Městské policie. Poté se vydáváme do hospody, ve které lítají nejprve tácky, poté i popelníky a popíjíme pivo a rum od Jirky. Majitel to již nevydržel a přivolal PČR, která kontroluje dva z „Brüx Vandals". Vydáváme se na stadion a jeden z nás nastříkal sprejem na zeď „Brüx Vandals", byl však zadržen čertama a následuje menší potyčka, vše se však uklidňuje a pokračujeme dále ke stadionu.

Při vstupu je vyvolán menší střet mezi námi a boxery místního Sokola, kteří zde slouží jako pořadatelé. Neobejde se to bez zatýkání a přicházíme o dvě vlajky (Tot... + Alles for Brüx)! První poločas proběhl za provokací pořadatelů házením flašek od piva, ti však nereagují. Bohužel, když ze sebe před PČR dělali tak silné. Na začátek druhé půle vhazujeme dvě červené dýmovnice, po pěti minutách pak další a na závěr pak další dvě. Chomutovští hokejoví fans přes sliby bohužel nikde. Připadal jsem si jako v Mostě, protože jsme fandili jen my, místní ani nepípli. Musím však uznat, že takovou volnost v Mostě nemáme. Vlajky visí „Hooligans", „Division Nord" a „Fans Přerov".

Po utkání se vydáváme pro naše zadržené. Před stanici letí jedna dýmovnice mezi policisty, ti začínají pronásledovat Emila Zátopka, který úspěšně uniká. Auta však jsou rychlejší a ti bastardi jej dostali. Po patnácti minutách jsou všichni propuštění, dostáváme zpět i vlajky a jako dík za dobrý den na policisty vystrkujeme holé prdele. Vydáváme se směr Brüx.

V Mostě jsme šli příjezd zapít do naší krčmy a po asi hodince konzumace piva jsme dostali zprávu o příjezdu třiceti Ústečáků na zimák a mají řvát něco o hooligans. V počtu 6 Brüx Vandals + 3 fans Přerov se tedy vydáváme na Baník, potkáváme dva ústecké, dáváme jim pár ran a přicházejí o dvě šály HC Slovan. Na staďáku je zaznamenáno udání, a tak se vydáváme směr nálevna. Cesta se neobešla bez kontroly OP. Baník vyhrál 3:1 a my na šály 2:0.

Autor: Horda Brüx Vandals (Most)

převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information