Z POHLEDU SLÁVISTY:
Do Německa vyjíždíme večer před zápasem ve skvělé sestavě, podpořeni o dvanáct bohemáků a dva fans KSG dvěma autobusy. Cesta probíhá za konzumace alkoholu, „nakupujeme" ještě jídlo a pití s Oskarem Blechou.
Po příjezdu jsme prohlédnuti a foceni policií. Tři fans jsou odvezeni na záchytku, jeden zatčen a zbytek se za doprovodu kriminálky vydává do města. Do začátku zápasu popíjíme v hospodě a při přesunu na stadion narážíme na levicovou demonstraci. Všude je přítomná policie, a tak pouze zaskandujeme několik hesel na podporu Jugoslávie a Miloševiče. Potkáváme i hool's 1.FCK, domlouváme férovku dvacet na dvacet za nedalekým kostelem, ale Němci nepřišli.


Na stadion se nám podařilo propašovat jeden oheň, který odpalujeme na úvod zápasu. Nelíbí se to místním pořadatelům, bitku však s nimi vyhráváme a vytlačujeme je ze sektoru. Po chvíli nabíhá policie a po rvačce se „strážcům zákona" daří postupně zatknout tři fans. Během zápasu odpalujeme ještě dvě dýmovnice. Celkem do Kaiserslautemu dorazilo na 1.000 fans Slavie.
Celkem bylo během dne sebráno devět slávistů a čtyři klokani. Po utkání čekáme na zadržené a skládáme se na pokutu. Přesto si policie nechává tři bohemáky, kteří do Prahy doráží druhý den večer.


autor: Tom (Slavia)


Z POHLEDU OLOMOUČÁKA:
Na tento zápas se vydávám nejprve vlakem do Prahy, v knajpě na Žižkově dávám tři kousky a vyrážím do Edenu k dřevěnici, kde je sraz i odjezd do Kaiserslauternu. Seznamuji se se dvěma slávisty od Kutné Hory v jejichž společnosti poté trávím celý výjezd. V autobusu každý dostává vstupenku na fotbal a plán Kaiserslautemu, aby nezabloudil. Cesta probíhá v klidu, někdo chlastá, jiní spí či hledí na video. Na poslední zastávce, kterou prospím prý jeden slavista otravoval uklízečku a ještě něco ukradl.
Po příjezdu do cílového města nás fízli odváží až ke stadionu, kde již čekají další uniformy. Jelikož jsme dorazili brzy ráno, vydáváme se do centra města. Zde však nenacházíme žádnou levnější hospodu, a tak se vracíme k autobusu pro vlastní zásoby. Při cestě naštěstí nacházíme kiosek s pivem za dvě marky a zůstáváme zde. Hned vedle se nachází fan shop 1.FCK, ve kterém nakupujeme nějaké suvenýry.
Po poledni se vracíme k autobusu a vidíme další výpravy z Čech. Z jednoho busu, jehož posádku tvoří trojkoalice Slavia, Bohemians, Górnik vyvádějí policajti jednoho pasažéra po druhém a podrobují je důkladné prohlídce. Zabavují se kukly, ohně, petardy a možná i nějaké zbraně, nevím. Poté se vydáváme zpět ke kiosku, kde chlastáme s Čechy žijícími v Německu až do zápasu.
V 19:30 se vydávám na stadion, kde se schází asi tisíc fans Slavie. V sektoru zaujímám místo nad trojkoalicí a jsem zvědav, co předvedou. Během utkání zapalují jeden oheň a jelikož se to nelíbí pořadatelům a fízlům, vzniká dobrá bitka. Poté fízli jednoho odvádějí a pod sektorem mu nasazují pouta. Po většinu zápasu se spílá bývalému hráči Sparty, Lokvencovi. Ten se za to mstí gólem a posouvá do dalšího kola Němce. Je to škoda, protože postup si určitě více zasloužila Slavie, která byla v obou zápasech lepší.
Po závěrečném hvizdu se čeká až policie propustí zadržené fans a vydáváme se zpět směr Česká republika.


autor: Pavel (Sigma Olomouc)


převzato z Football Factory č.11

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information