1993: V květku před zápasem Polska s Anglií byl v tramvaji zabit 18-ti letý fanoušek ze Štětína fanouškem Cracovie. Na Stadioně Ślaskim se půl hodiny před zápasem strhla rvačka polských fanoušků. Policajti zakročili. Na válčící fanoušky ale policajtské pendreky neměly žádný účinek. Policajti tak použili i polámaných laviček. Bylo hodně zraněných.

1994: V listopadu během bitvy na zápae čtvrté ligy Czarni Polanie-Wisla Sandomierz utrpěl jeden kibic zranění lebky. Několik dní poté zemřel ve špitálu. Bitku vyvolali sympatizanti Wisly. Na stadioně nebyl ani jeden policajt.

1995: V červnu se ožralí fanoušcii dobyli do sídla klubu Polonia Warszawa. Jeden z nich zlomil trenéru Miroslavu Jablońskému nos, rozbil hlavu a brýle. V červenci, po zápase o Polský Pohár, který vyhrála Legia po vítězství ve Warszawě nad GKS Katowice 2:0, část fanoušků vyvolala bitky na hřišti i tribunách. Policajti zvlášť brutálně zasáhla proti nevinným divákům . Část warszawských fanoušků zaútočila kameny a tyčemi na sektor Gieksy. Chuligani házeli na policajty tyče a sedačky. Policajti si nevěděli rady, zavolali posily a spustili rovněž vodní děla. Na stadionu začala bitva. Vzteklí policajti vtrhli do šatny a začali valit koho je napadlo. Poškození byli také fotbalisté Legii Jerzy Podbrozny a Grzegorz Wedzyński. V bitkách bylo těžce zraněno 13 policajtů, 88 jich bylo zraněno lehce. Zničeno bylo 18 služebních aut. Zadrženo bylo 13 osob. Stadion Legii byl uzavřen. V listopadu fanoušci Lecha Poznaň a Arky Gdyně zbili více jak 20 policajtů na zápase Lecha s Legií. Zadženo bylo 13 chuligánů, někteří z nich měli na bundách neofašistické symboly. Fanoušci použili kameny, cihly, řetězy, železné roury, ocelové koule a dělbuchy. Někteří z nich ukryli "zbraně" na stadioně několik dní před zápasem. Když si policajti něvěděli rady, začli střílet z pistolí do vzduchu a utekli.

1996: V červnu zdemolovalo 50 fanoušků Widzewa Lodz, když se vraceli z Tych ze zápasu se Sokolem, czestochowský klub Tivoli a jednu kavárnu. Zraněni byli dva zákazníci Tivoli. Šest osob bylo zatčeno, čtyři byly umístěny do policejní cely, čtyři na záchytku. V prosinci se okolo 300 fanoušků zúčastnilo potyček na třetiligovým zápase LKS Lomza-Jagiellonia Bialystok. Policajti zadželi 64 osoby, z toho 15 nezletilých a 30 nestřízllivých. Mezi zadrženými byl i utečenec z nápravného ústavu a jeden člověk, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Rovněž v prosinci bylo několik desítek policajtů zraněno po zápase Lech-Legia. Deset minut před koncem chuligani Lechu začali házet na policajty sedačky. Uklidnila je až vodní dělo. Když po zápase fotbalisté Legie sestupovali do šaten, byli napadeni sedačkama i částmi schodů. Na policajtský kordon zaútočilo několikset poznaňských fans - házeli kousky betonu, dopravní značky i šrouby. Policajti odhazovali kameny. Za pomocí posil byli chuligani nahnáni do úzkých uliček vedle stadionu. Fanoušci poškodili pět polic. aut, šest soukromých aut a čtyři městské autobusy. Ve špitálech se objevilo 47 policajtů, 10 fanoušků a čumilů. Policajti zadrželi 12 chuligánů. Během zápasu Ślask-Widzew došlo do střetů s policajtama, jejichž akci vyfotili fotoreportéři Gazety Wyborczej a Rzeczpospolitej. Byli zbiti bezpečnostní agenturou. Policajti ne že nezasáhli, ale zadrželi také fotoreportéry tvrdíc, že to oni byli iniciátory bitky. V únoru excesy fanoušků Zaglebia Lubin při zápase s Widzewem málem dopadly tragicky. Na stadioně v Polkowicach bylo přes 6 tis. diváků. Byly házeny dělbuchy, dýmovnice, části laviček. Behěm přestávky zakročili do davu policajti. Kotel byl zatlačen k vysokému plotu, který odděloval tribunu od hřiště. Plot se zřítil. Část fanoušků bylo pošlapáno v jinými panice utíkajícími diváky. Policajti se stáhli. Zadrženo bylo 16 osob, 14 osob bylo odvezeno na záchytku.

1997: V březnu v Ostravě, před zápasem s Českem, zaútočili na masarykáči polští fanoušci české policajty. Na stadioně se po celý zápas rvali fanoušci polských klubů. 6 osob strávilo noc v policejních celách v Ostravě. Dva byli obviněni ze zbití dvou měst. stráž., dva byli obviněni za útok na policajty, jeden za napadení jiného polského fanouška, jeden za pokus o krádeš auta polských novinářů. Oheň a bitky na stadioně i v ulicích města doprovázely červnové warszawské derby mezi Polonií a Legií. Střety trvaly skoro po celý zápas. V jistou chvíli policajti přestali zasahovat. Chuligani Legie zapálili garáže, kde bylo skladováno nářadí na atletiku. Zraněných bylo 37 policajtů. Zničeno 11 policajtských aut, 49 přileb, 36 štítů, policajti stratili dva megafony a 12 pendreků. Byly uzavřeny oba stadiony. V prosinci skončilo třetiligové derby Arky Gdyně a Lechie Gdaňsk bitkou s policajtama. V 87. min. vtrhlo na hřiště několik desítek chuligánů Lechie a za nimi sympatizanti Arky. Rozhodčí přerušil zápas. Fanoušci zaútočili na protiteroristickou brigánu. Její členové začali po davu střílet gumovými projektily.

1998: Katowice. Halový fotbalový turnaj EB Sport Cup. Pěstní souboje, řetězy, ocelové koule a vyrvané sedačky. Více jak 100 fanoušků zraněných. Fanoušků bylo skoro 7 tis., většinou z největších slezských klubů: Ruchu Chorzów, GKS Katowice a Górnika Zabrze. Policajti měli chránit město i okolí haly. Na stadionu bylo 300 členů bezpečnostní agentury. Stratili ale kontrolu již během první bitky fanoušků GKS a Górnika. Organizátoři přerušili zápas, který zahajoval turnaj. Za čtvrt hodiny se fanoušci uklidnili. Druhá bitva fans Górnika, Wisly, GKS a Ruchu začala během třetího zápasu. Fans si přinesli do haly s sebou ložiskové kuličky, řetězy a nože. Přetrhli kordon ochranky. Fans začali po sobě házet sedačky a protivníci byli shazováni z výšky několika metrů do nižších sektorů. Část diváků uháněla k východům, kde se šlapala po sobě navzájem. Turnaj byl přerušen. Ochranka snášela zakrvácené lidi do tiskového centra. Doktoři ošetřili více jak 100 zraněných, 47 lidí bylo odvezeno na ambulanci, 5 bylo hospitalizováno. Bylo zničeno tisíc sedaček a 14 oken. Na stadion vstoupilo 88 policajtů, kteří se ale do bitky nemíchali. Nechtěli prý provokovat fans. Dva policajti byli zraněni. Jeden chuligan byl zadržen, když zaútočil na policajta odpadkovým košem.

Additional information