Do Blšan se vlakem vydává katastrofální počet osmi chacharů, zbytek doráží auty a v sektoru se jich schází 61. Prezentují se více než dobře, když se předvádějí s několika transparenty a rozprostřenými vlajkami nad hlavami. Přidávají dýmy a menší ohně, což vše dohromady s vyvěšenými vlajkami vypadá působivě. Z Blšan si odvezli i jeden balón, z čehož se v této vísce pomalu stává chacharská tradice. Již na stadionu byli automobiloví upozorňováni na možnost číhajících Brňáků jedoucích z Bohemians na různých odpočívadlech. Někteří z nich přesto na první benzínce za Prahou zastavili a vzájemné setkání viděl jeden z účastníků takto:

„Při zpáteční cestě zastavil náš tranzit a další dvě auta přes předchozí upozornění na benzínce za Prahou. Zde nás napadlo cca 40 fans Brna. Dvě naše auta ujely (zapomněli zde dva členy posádky) a zbytek nás roztroušených neměl šanci. Přišli jsme o pár šál, ale nenechali jsme si vzít deset vlajek z našeho tranzitu. Navíc někdo z baníkovců domlouval s Brňáky férovky a dokonce přesně popsal náš tranzit. Co říci závěrem. Naše prohra a ostuda. Brňáci se při napadení zachovali férově a navíc vůbec nenapadali čtyři normální fans z našeho tranzitu."

Když se o této ostudě dozvěděla vlaková skupinka, dost nesmyslně volala brněnským s návrhem boje osmi na autobus (?). Bus však již byl na cestě do Brna. Zmírnit chacharskou potupu se chtěla pokusit i posádka jednoho z aut, které na benzínce nebylo a hledali v nočním Brně, zda nenarazí na nějaké do svých domovů se vracející místní chuligány. Bez úspěchu.


autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information