Již dávno před utkáním bylo jasné, že do naší „velké" vesnice přijedou fans Hlučína. Ti o sobě dali vědět již na podzim v Rožnově, kde házeli na hřiště dělobuchy a po hráčích klacky. Bylo jich prý devět autobusů a čtyřicet aut! Za měsíc hráli v sousedním Frenštátu, kde si pozvali policii a bezpečnostní agenturu, ale prý byl klid. Byl jsem tedy zvědav, jak se představí u nás. Dorazili ve dvou autobusech, ale jak se později ukázalo, i tento počet stačil na slušné výtržnosti. Během zápasu je klid a vše vyvrcholí až po závěrečném hvizdu rozhodčího. Na trávník vbíhají domácí diváci a napadají rozhodčího za předvedený výkon.

Do toho se přidávají hostující příznivci a je na světě mela mezi asi patnáctkou domácích a třicítkou hlučínských fans. O oddělení obou táborů se pokouší pět pořadatelů a jeden z nich (důchodce) dostal také ránu, která ho skolila k zemi. Bitka trvala deset minut a během ní je natrhnutá bunda, vybarvilo se několik monoklů a rozdáno bylo nespočet ran a kopanců do různých částí těl. Výsledkem toho všeho je mnoho článků v různých novinách, všelijaké fámy po okolí, jeden z hráčů dostal pět zápasů nepodmíněně za nesportovní chování, domácí oddíl dostal pokutu 3000 Kč a podmínečné uzavření hřiště, tuším do konce sezóny.

autor: Buf (Lapos Tichá)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information