Z POHLEDU CHACHARA:

Tento duel plnil celý týden stránky všech možných deníků. Kromě spekulací o tom, zda je v pořádku, aby se v jednom městě a ve stejný čas hrál zároveň fotbalový duel a hokejové finále, přinášeli tradičně zasvěcení novináři i předpovědi, jaké davy fotbalových i hokejových chuligánů přicestují. "Průměrný občan Ostravy" tak musel řešit dilema, zda to riskovat a pustit děti do školy a zda objednat sklenáře dopředu, protože toho potom budou mít fakt moc. Kolik sparťanů nakonec dorazilo na hokej nevím a ani mě to nezajímá. Na fotbal jich však dojelo jen něco přes třicet ... Kromě vhození konfet na stromy za sektorem a nesmyslného výkřiku na nádru přeplněném policií a tiskem, nepředvedli nic, co by stálo za řeč. Odešli snad v šedesáté minutě zápasu.

 

Domácí dali dohromady docela slušný kotel, který se předvedl mrakem papírků, konfetami, transparenty a vlajkami nad hlavy. Přidali i několik dýmů a neúnavný support po celé utkání, ke kterému se přidávalo všech šest tisíc diváků. Bylo to fakt super a opět se ukázalo, že je pro atmosféru na Bazalech lepší, když přijdou jen lidi, co mají Baník rádi, zatímco ten zbytek jde na hokej nebo sedí u televize.

Ve druhé půli pak došlo na likvidaci sparťanské vlajky „Košíře" (získána před týdnem v Praze), šály Sparty (dopoledne v centru Ostravy) a šály Vítkovic (na Svinově). To byl pokyn pro miliardu těžkooděnců, která na Bazalech hlídala zákon, aby vešla do sektoru, ten vyklidila a několik lidí ztloukla, popřípadě zatkla. Odměnou jim byl ryk celého stadiónu: „Policie ven!" „Průměrný občan Ostravy" se pak dočetl, jak chuligáni napadli policisty baseballovými pálkami, skrývali se za děti a propagovali fašismus. Policisté svým zákrokem také zabránili jistému požáru a vzniku živých pochodní. Ještě, že je máme, kluky statečné ...

Autor: Kyby (Baník Ostrava)

 

Z POHLEDU SPARŤANA:

Na tomto mizerném, z naši strany očekávaně slabém výjezdě stála za zaznamenání jen jedna událost. Cestou zpět při průjezdu Prahou někdo z našich psychopatů podpálil 2 dvojitá kupé, a to tak, že z vlaku šlehaly několikametrové plameny, žárem praskala okna a okolo soupravy létaly jiskry, jako kdyby ji táhla parní lokomotiva. Toho si už nemohli nevšimnout policajti, takže se na chvíli proměnili v hasiče a s hasicími přístroji v rukou plameny zkrotili.

autor: Kolektiv BDzL (Sparta Praha)

 

převzato z Football Factory č.16

 

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information