Z POHLEDU HRADEČÁKA:

S klokany panuje odvěká nenávist a těšíme se i na Pardubáky. To vše pro nás z utkání dělá domácí zápas jara. Scházíme se v hospodě v centru, probíhají první telefonické kontakty a zjišťuje se situace. Nakonec přichází i mladí, a tak se slušná sestava a ustálí na 42 lidech. Skupinka opozdilců útočí již na nádraží, ale brzy se jí začnou věnovat čerti. Informujeme bohemáky o místě, kde je chceme napadnout. V momentě, kdy vycházejí z podcnodu, jim z postranní uličky posíláme na uvítanou spršku půllitrů, kamení a dokonce i popelník.

Proběhne několik střetů, ale vše po chvíli ukončují čerti. Dochází k zatýkání. Musím se však ptát, proč jste nám neběželi naproti a zůstali jen hloupě stát?! Mohlo se pak zapojit mnohem více lidí. Po chvíli postávání, je už další střet vyloučen, a proto odcházíme na stadion. V sektoru se nás schází asi šedesát. Po chvíli klokani předvedou největší pyroshow v historii našeho stadionu, která sklízí naše uznání. Dochází ke střetům s čerty a bohemáci v poločase opouštějí stadion. Scházíme se u brány a snažíme se něco podniknout, ale je nám znemožněno opustit stadion. Po chvilkové výměně názorů odcházíme zpět do sektoru. Po zápase se snažíme ještě něco dohodnout přes mobil, ale i z tohoto nakonec sešlo. Myslím si, že to byl velice vydařený zápas.

autor: Martin/Crime boys (Hradec Králové)

 


Z POHLEDU BOHEMÁKA:

Po nepříliš vydařeném podzimním vzájemném zápase, byla chuť na toto utkání značná. Centrální sraz byl stanoven ve městě našich přátel z Pardubic. Proběhne několik telefonátů s hradeckými. Střet na nějakém odlehlém místě odmítají a směrují nás do centra Hradce k nějakému hotelu. Na určeném místě také dochází ke krátkému (policie) střetu. Hlavně výměna kamenů, lahví a sklenic. Osobních střetů pouze několik. Na stadion by se v ten den dostalo snad úplně všechno, a tak pronášíme patnáct papírových dýmů, dvě protitankovky a samozřejmě deset ohňů. Vše je zhruba ve třicáté minutě použito. Výborný efekt. Po rozplynutí dýmu nastupují těžkooděnci. Sami jsou překvapeni aktivním odporem a po chvíli ustupují ze sektoru. Bohužel je zatčeno i zraněno několik osob. Opouštíme stadion a před branami se pokoušíme hradecké přemluvit k boji za městem. Ve finále nám sdělují, že by přijeli tak ve třech. Toto sdělení pobaví zvláště polské přátele, kteří nevěří, že něco takového je vůbec možné. Poté se přesouváme do Pardubic, kde jsme večer kontaktováni Hradečáky s přáním boje skupina na skupinu. Souhlasíme. Později hradečtí upřesňují, že deset na deset. Necháváme si ujet spoj do Prahy a čekáme. Po hodině kontaktujeme Hradečáky a ti domluvený střet odmítají! Jinak to byl hezky strávený den a hradečtí opět prokázali, že se natrvalo zabydlují v první desítce naší hool's scény a až si osvojí i základní pravidla, mohou vystoupat i výše. Celkem se v Hradci Králové v hostujícím sektoru sešlo na 150 příznivců Bohemians Praha, z toho 25-30 Pardubice a 4 Górnik Walbrzych. Zajímavostí také je autokar (34 osob) ze Dvora Králové! Všem přátelům velmi děkujeme za podporu.

autor: Spojené síly Tornada boys a Berserku (Bohemians Praha)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information