3. 6. - Turci napadli fanoušky Brazílie :: Stovky tureckých fotbalových fanoušků se popraly s příznivci Brazílie, s nimiž u obří obrazovky v Berlíně sledovaly vzájemný zápas obou týmů na mistrovství světa. bitka se strhla poté, co se brazilci ujali vedení 2:1 po nařízené penaltě. do potyček se na postupimském náměstí zapojilo přibližně 400 Turků, kteří se vrhli na asi 60 fanoušků stranících Brazílii. rozvášněný dav muselo uklidňovat 150 policistů.

3. 6. - Albánský fanoušek zemřel po zásahu elektrickým proudem :: třiadvacetiletý Albánec, který nechtěl zmeškat zápas Itálie – Ekvádor. Jenže kvůli nutným opravám byl přerušen přívod elektřiny, a tak se Alket Kocague rozhodl vylézt na sloup elektrického vedení a svorkami se pokusit spojení obnovit. Při tomto amatérském pokusu byl zasažen proudem a zemřel.

4. 6. - Italové řádili v Sydney :: Sedm lehce zraněných policistů a dva zatčení fanoušci – taková byla bilance bujarých oslav italských příznivců v ulicích Sydney po úvodním utkání Itálie s Ekvádorem. Okolo 150 fanoušků slavilo v italské čtvrti Leichhardt australského přístavního města. Policie byla povolána ve chvíli, kdy dav odpaloval světlice, házel prázdné láhve a zablokoval dopravu. Policisté zahradili ulici a při potyčkách jich bylo sedm zraněno; přišli i o část svého vybavení, například o mobilní telefon. Podle mluvčího policie byli zatčeni jednadvacetiletý muž za ničení policejního vozu a čtyřiadvacetiletá žena, která napadla policistu a bránila se zadržení.

5. 6. – Irové kradli :: nepříjemné vzpomínky na Irské fanoušky bude mít jeden majitel japonského baru, kde před zápasem Irsko – Německo popíjela asi dvacítka fanoušků ze země čtyřlístků. Při jejich odchodu totiž jeden z mužů v zelených dresech vzal majiteli sáček s tržbou (zhruba 60.000,- Kč) 5. 6.- Turecký fanoušek zemřel po pádu ze střechy :: Smrtí skončil pokus tureckého fotbalového fanouška nastavit televizní anténu na příjem přenosů z mistrovství světa. Čtyřiatřicetiletý Erdogan Mutlu na střeše čtyřpatrové budovy uklouzl a spadl do větrací šachty. K nehodě byli podle místní tiskové agentury okamžitě povoláni požárníci, kteří Mutlua z ventilace vyprostili. Muži však nepomohla ani okamžitá lékařská pomoc a při převozu do nemocnice zraněním podlehl.

6. 6. - Japonská policie zatkla podezřelého německého výtržníka :: První německý fanoušek uvízl v Japonsku v síti kontrol zaměřených na fotbalové hooligans. Dvaadvacetiletého mladíka dnes zatkla tokijská policie a předala ho imigračním úředníkům. Ti by ho měli v nejbližší době deportovat z Japonska. Policejní hlídka zastavila cizince, který jí byl podezřelý, na ulici a požádala ho o doklad totožnosti. Konzultace s německými spolupracovníky ukázala, že jeho jméno figuruje na seznamu podezřelých fanoušků a v Německu má dokonce zakázán vstup na stadióny. Japonské úřady zatím odhalily deset anglických fanoušků, kteří měli záznam na černé listině. Všichni byli zadrženi už na letišti a do země nebyli vůbec vpuštěni. Zatím se nepotvrzují velké obavy z násilností, od začátku světového šampionátu nebyl zaznamenán žádný větší incident.

8. 6. - Japonci byli nadšení z vlídného chování anglických fanoušků :: Protože před zápasem anglických fotbalistů s Argentinou na mistrovství světa panovaly u Japonců velké obavy z možných výtržností, bezproblémové oslavy v Sapporu místní lidi mile překvapily. Fanoušci z britských ostrovů, kterých přijelo na zápas asi sedm tisíc, se chovali vlídně a nezavdali zhruba stejnému počtu policistů žádný důvod k zásahu. Japonský organizační výbor označil páteční duel za velmi rizikový a protože anglické hooligans provází pověst výtržníků po celém světě, byly povolány policejní síly ze širokého okolí. Po výhře Anglie 1:0 však k žádnému incidentu mezi anglickým táborem a tisícovkou Argentinců nedošlo, za což šéf japonských pořadatelů Jundži Ogura fanoušky dokonce pochválil. "Ukázali všem, že fotbal má tu moc lidi sbližovat. Za to jim patří dík," prohlásil očividně spokojený Ogura poté, co mu policie potvrdila, že oslavy v ulicích pátého města Japonska proběhly zcela hladce. Na tom mají svou zásluhu i nové anglické zákony, které asi tisícovce nejproblémovějších příznivců vůbec nedovolily do Asie na měsíční fotbalový svátek odcestovat. Drobné přestupky museli japonští policisté řešit jen před zápasem, kdy zadrželi celkem čtyři osoby. Tři za pokus o krádež a jednoho muže za fyzické napadení taxikáře. Ačkoli se oslavy v Sapporu po vítězství Angličanů protáhly až do ranních hodin, všichni kvitovali, že připravená vodní děla zůstala v klidu fotbalový světový šampionát. V anglickém městě Corby utrpěl jeden z fanoušků po hádce v hospodě tak závažná zranění, že jim podlehl. Policie kvůli tomuto incidentu vyslechla dva mladíky, kteří měli pomoci úmrtí objasnit. Mohutné oslavy pátečního vítězství 1:0 nad Argentinou měly v Anglii podle dosavadních zpráv za následek deset zraněných. K největším potyčkám došlo ve městech Hull a Grimsby, policisté zadrželi celkem 34 osob.

8. 6. - Fotbal si vyžádal v Anglii a Nigérii po jedné oběti :: Dva lidské životy si vyžádal v pátek V Nigérii zase nepřežil vyřazení afrického celku jeden muž, který sledoval utkání s davem lidí na obří obrazovce ve městě Lafia. Když olympijští vítězové z Atlanty podlehli 1:2 Švédsku a bylo jasné, že do osmifinále MS nepostoupí, fanoušek se zhroutil a lékaři už mu nemohli pomoci.

9. 6.- Japonci slavili :: Po vítězství Japonska nad Ruskem naskákali nadšení Japonci do vodního kanálu protékajícím Ósakou. Ve vodě se ocitlo na 140 fanoušků. Asi 80 z nich neváhalo skočit do vody ze šesti metrové výšky. V Jokohamě byl zatčen třiadvacetiletý Japonce, který na vlakovém nádraží slavil úplně nahý.

9. 6. – Rusové řádili v Moskvě :: Ruští fotbaloví fanoušci neunesli dnešní porážku svého týmu na mistrovství světa s domácím Japonskem a v centru Moskvy ničili obchody, zapalovali auta a vyvolávali potyčky. Jeden fanoušek řádění v blízkosti Kremlu nepřežil a dalších minimálně dvacet lidí bylo vážně zraněno. Podle policie zemřel muž na následky bodných zranění. Oznámila to ruská tisková agentura Interfax. Zápas Ruska s Japonskem sledovaly v centru metropole na obří obrazovce asi tři tisícovky fanoušků. Po jeho skončení začali rabovat obchody, házet plechovky a obracet na střechy automobily zaparkované u blízkého hotelu. Řádění fanoušků odnesla i auta stojící před dolní komorou parlamentu, Státní dumou, která sídlí asi kilometr od centra města.

10. 6. - Čínští fanoušci rozbili obří obrazovku :: Také čínští fotbaloví fanoušci se proměnili ve výtržníky. Po sobotní porážce 0:4 od Brazílie, která rozhodla o tom, že nepostoupí ze základní skupiny mistrovství světa, si fanoušci v městě Fu-čou vylili svou zlost tím, že zničili obří obrazovku. Později výtržníci demolovali zaparkované automobily, telefonní budky a semafory. Podle agenturních zpráv se policii povedlo rozehnat řádící dav až po několika hodinách.

10. 6. - Počet obětí ruských fanoušků vzrostl na dvě :: Počet obětí nedělního řádění ruských fotbalových fanoušků v Moskvě stoupl na dvě. Dalšího mrtvého dnes nalezli zaměstnanci městské úklidové čety při odklízení trosek a střepů z rozbitých výloh. Podle informací ruských médií je druhou obětí policista, který byl stejně jako první oběť ubodán. Policisté ale zatím jeho totožnost nepotvrdili a ministerstvo vnitra popřelo, že by policejní sbor v neděli zaznamenal ztráty na životech. Ministr vnitra Boris Gryzlov nařídil interní vyšetřování, které by mělo vysvětlit, proč policistům tak dlouho trvalo zvládnout řádící davy. Zahájeno bylo i vyšetřování incidentu, při němž byli v metru zbiti dva cizinci - Američan indického původu a Číňan. Rozvášnění fanoušci začali v ulicích centra Moskvy řádit poté, co Japonsko vstřelilo vítězný gól. Ničili výlohy a zaparkovaná auta, vyvolávali rvačky s policisty a napadli skupinu japonských studentů hudby. Další skupina hooligans zaútočila v neděli pozdě v noci na ubytovnu vietnamských dělníků. Oficiální statistika nyní hovoří o dvou mrtvých a 73 zraněných, mezi nimiž je 18 policistů. Podle zpráv se do výtržností zapojilo osm tisíc lidí, 113 z nich bylo zatčeno.

15. 6. - Thajec se chtěl dívat na fotbal a zastřelil manželku :: Dvacetiletý Thajec zastřelil svou manželku, s níž se pohádal o dálkové ovládání televizoru. Taxikář Yai se podle agentury AP chtěl dívat na přenos z fotbalového mistrovství světa, což jeho ženu dohnalo k nepříčetnosti. Fotbal totiž v jejich domácnosti vládl už od začátku šampionátu. Chartkaew Yam-uarn vzala svému muži dálkové ovládání a přepnula uprostřed čtvrtečního zápasu Mexika s Itálií na jiný program, který vysílal telenovelu. Chvíli se pak přetahovali o dálkové ovládání, načež Yai svou manželku uhodil do obličeje. Druhý den ráno si manželé vjeli do vlasů znovu a Yai svou ženu zastřelil. Policie objevila mrtvolu v bazénu před domem. Yai byl v té době na útěku, ale policisté jej několik hodin poté dopadli.

16. 6. - Fanoušci v Anglii slavili výhru nad Dánskem výtržnostmi :: Sobotní vítězství Anglie na fotbalovém mistrovství světa nad Dánskem v poměru 3:0 slavilo v Londýně více než sto rozběsněných fanoušků, kteří kromě povyku ztropili také několik výtržností. Na přivolané policisty házeli láhve a kamení, rozbíjeli výlohy obchodů a ničili automobily. Strážci pořádku proto zatkli šestnáct největších raubířů. K násilí v ulicích došlo také ve městě Hanley, které leží asi 230 kilometrů severně od Londýna. Podle inspektora Andrewa Briggse muselo být kvůli fanouškům povoláno do akce 120 speciálně vycvičených policistů, kteří dostali celou situaci po dvou hodinách pod kontrolu. Do nemocnice byl k ošetření převezen starší muž, jeho zranění však nejsou vážná. Angličtí fotbaloví fanoušci slavili po celé zemi, nikde jinde však nebyly hlášeny větší výtržnosti.

16. 6. - Fotbal zaplatil životem :: Neuvěřitelným způsobem přišel o život padesátiletý pacient jedné nemocnice v Íránu. Podle informací deníku Entechab ho ve chvíli, kdy probíhalo osmifinálové utkání Senegal – Švédsko, přepadla srdeční slabost a nikdo mu neposkytl pomoc. Důvod? Celý personál nemocnice prý sledoval fotbal a svou práci odložil “na potom”. Když se to dozvěděly obě děti zemřelého, chtěly napadnout personál nemocnice a vymlátily několik oken. Vedení nemocnice ale tuto verzi popřelo a uvedlo že personál bojoval o život pacienta celých 45 minut. “Tak to nebylo, všichni koukali na fotbal” uvedl jeden z přátel oběti.

17. 6. - Japonská policie zatkla v průběhu mistrovství 64 fanoušků :: Fotbalový šampionát pokročil do své druhé poloviny a japonská policie oznámila počty zadržených fanoušků v průběhu šampionátu. Do pátku zatkli policisté 64 výtržníků, z nichž překvapivě většina pocházela z domácí země. Šest Japonců bylo zatčeno kvůli potyčkám s policií při oslavách vítězství pořadatelské země nad Ruskem. Při strkanicích byl na západě Japonska dokonce zraněn jeden řidič, kterému rozvášnění fanoušci zapálili auto. Po vítězství nad Tuniskem, kterým si domácí zajistili historický postup do osmifinále, uspořádalo několik japonských fanoušků na ulici ohňostroj, což je proti zákonům této asijské země. Japonci, masírováni domácími médii o hrůzách anglických fanoušků, se na chuligány z Evropy pečlivě připravovali. V den utkání je v každém městě připraveno skoro 8 tisíc policistů. Zatím se však Angličané či Němci neměli možnost "ukázat". Angličanů policie zatkla jen dvanáct a dalších patnáct do země japonské úřady vůbec nevpustili. Stejně tak i dva Iry a jednoho Němce. Všem vystavil stop jejich chuligánský profil, který do země vycházejícího slunce poslali evropské úřady. Strážci veřejného pořádku si počíhali i na překupníky lístků. Vstupenky na šampionát jsou nedostatkovým zbožím, a tak si někteří podnikavci chtěli vydělat. Čtyřiadvacet z nich si však bude muset najít jinou "práci". V souvislosti s nedostatkem lístků policie přišla i na pět fanoušků, kteří se na zápas snažili dostat zadarmo.

17. 6. - Mexiko prožilo vinou porážky fotbalistů s USA nepěkné ráno :: Mexická policie zatkla 41 fotbalových fanoušků, kteří v hlavním městě řádili po vyřazení reprezentace z mistrovství světa celkem Spojených států amerických. Celostátní rozhlasová stanice uvedla, že mezi zadrženými je také deset lidí, kteří ohrožovali skupinu Američanů poblíž památníku Anděla nezávislosti. Oběti na životech nejsou hlášeny. Podle policejní tiskové mluvčí Mirny Garcíaové se v uvedené lokalitě shromáždily tisíce ozbrojenců, aby chránili blok domů, v němž se nachází zastupitelský úřad USA. Ten byl mimořádně zavřený a do oblasti nesměla jezdit auta. K žádným incidentům zde nedošlo. Pouze mexičtí fanoušci skandovali jméno Usámy Bin Ládina. ulicemi se po porážce 0:2 trousily skupiny viditelně zklamaných lidí třímajících zhusta mexické vlajky. Zápas v korejském městě Čondžu se hrál v časných ranních hodinách středoamerického času. Mexický starosta Andres Manuel Lopez Obrador pak na svém pravidelném ranním brífinku vyzval obyvatele, aby se neuchylovali k násilným akcím. "Snažte se dávat góly každý den, za život, za město, za vaši zemi," apeloval politik. Z ohlasů Mexičanů, kteří zápas hojně sledovali v barech a restauracích, vyznívalo zklamání nejen nad porážkou, ale také nad tím, že na druhé straně hřiště stál právě celek Spojených států amerických. Při hymně velkého kontinentálního rivala se ozýval řev a padaly sprosté nadávky. Mnozí Mexičané v hlavním městě zoufale křičeli, že fotbal mají Američané nechat jiným, protože u nich se hraje basketbal a hokej. V Monterrey, nacházejícím se poblíž hranic amerického státu Texas, však letěly éterem i názory, že severní sousedé se zlepšili a hrají teď kopanou stejně dobře jako jiné populární sporty. Některé raníky již stačily výsledek komentovat. "Nejhořčí porážka," hlásá titulek listu El Universal. Konkurenční La Jornada oznamuje, že "Je po všem!". Reforma v tištěném vydání sice konec zápasu nezachytila, ale na své internetové stránce ji označila jako "Konec mexického snu".

17. 6. - Další škody “napáchal” fotbal v Indonésii :: Strážníci ve věznici v Pekanburu na ostrově Sumatra se vykašlali na svou práci a sledovali utkání Belgie – Brazílie. Bezmála padesátka vězňů toho využila, strážce pohlcené fotbalem napadla “zneškodnila”, ukradla jim klíče a v klídku zdrhla zadními dveřmi. Záhy se po jejich stopě vydalo 60 pronásledovatelů, ale dopadli jen 16 uprchlíků.

18. 6. - Italové vidí ve vyřazení i zákulisní machinace :: Ulicemi italských měst se rozběhlo ohromné zklamání z vyřazení fotbalové reprezentace v osmifinále mistrovství světa. Skupiny výtržníků si zlost začaly okamžitě po porážce s Koreou vylévat ničením zařízení v restauracích, jiní fanoušci spílali rozhodčímu a dokonce se objevily i názory, že za vším stojí zákulisní intriky. Na Hlavním nádraží v Římě začala skupina Korejců slavit výhru v prodloužení, ale byla napadena domácími zklamanými příznivci, kteří jako zbraně použili lahve. Při incidentu musela zasáhnout policie, jíž někteří majitelé pohostinství hlásili případy drobného ničení majetku. V centru města před obří obrazovkou začaly stovky Italů skandovat heslo "smrt rozhodčímu". Ekvádorec Moreno totiž vyloučil za předstíraný faul útočníka Tottiho a oslabený tým pak inkasoval rozhodující branku. Sudí navíc předtím pro ofsajd zastavil akci, po níž skončil míč v korejské síti. Populární komentátor Bruno Pizzul z televizní stanice RAI označil Morenovo počínání za loupež.

20. 6. - Turecký chlapec se zabil kvůli účesu podle Ümita Davaly :: Třináctiletý turecký chlapec spáchal podle národní tiskové agentury Anadolu sebevraždu, protože mu otec vynadal za to, že se nechal ostříhat jako fotbalový reprezentant Ümit Davala a nutil ho, aby se zbavil i zbytku vlasů. Záložník AC Milán, jenž rozhodl jediným gólem o vítězství Turecka v osmifinále mistrovství světa nad Japonskem, na sebe upoutal na šampionátu pozornost účesem á la poslední Mohykán. Nejmenovaný chlapec v Gemliku v provincii Bursa však nechtěl o úpravu vlasů po vzoru nového tureckého hrdiny přijít a raději se oběsil na opasku ve svém pokoji. Výstřední účesy jsou v Turecku akceptovány pouze u slavných fotbalistů či popových hvězd. Většina příslušníků muslimské společnosti nosí konzervativně upravené vlasy.

20. 6. - Další dva fanoušci Anglie byli deportováni z Japonska :: Dva angličtí fotbaloví fanoušci nebyli dnes na tokijském letišti vpuštěni do země. Japonští imigrační úředníci vrátili oba muže zpět poté, co jejich jména našli na seznamu nežádoucích osob. Počet Britů, deportovaných domů, tak od začátku mistrovství světa vzrostl na sedmnáct. Japonsko turnaj spolupořádá s Korejskou republikou. Jeden z dvojice, třiatřicetiletý muž, dorazil na letiště Narita z Paříže a jeho o dva roky mladší krajan z Frankfurtu nad Mohanem. Oba mají podle japonských záznamů pověst fotbalových výtržníků. Těch se na letošní šampionát dostalo z Anglie jen málo, neboť už domácí úřady desítkám z nich zakázaly vycestovat.

21. 6. - Turecko v semifinále :: Několik hodin po premiérovém postupu fotbalistů Turecka do semifinále MS začaly z jejich vlasti přicházet zprávy o obětech oslav, které jsou v Turecku tradičně mimořádně bouřlivé. Během soboty přišlo o život v souvislosti s fotbalem sedm osob, dalších zhruba padesát bylo jen v Istanbulu zraněno při odpalování dělbuchů a střelbě do vzduchu. Tři lidé zemřeli po výhře Turků nad Senegalem 1:0 v prodloužení na infarkt. Dva případy byly hlášeny v Istanbulu a jeden v Burse. Čtyřem řidičům se stala osudnou nehoda na dálnici u Izmiru, jejíž příčinou byla nepozornost šoféra, poslouchajícího rozhlasovou reportáž z utkání.

21. 6. - Japonci nepustili na fotbal dalšího britského výtržníka :: Japonští celníci dnes nepustili do země dalšího, v pořadí již osmnáctého britského fanouška, který kvůli pověsti výtržníka přišel o fotbalový zápas. Do Tokia dnes přiletěl devětadvacetiletý muž z Bangkoku, ale čtvrtfinálový zápas mezi Anglií a Brazílií na stadiónu v Šizuoce neuvidí.

21. 6. - Anglický fanoušek zavinil zpoždění rychlovlaku :: Japonská policie zatkla dnes po skončení čtvrtfinálového zápasu fotbalového mistrovství světa anglického fanouška, který si vyléval vztek z porážky Anglie s Brazílií tím, že hodil do kolejiště na vlakovém nádraží plastovou láhev. Láhev, uvnitř se zmačkaným brazilským dresem, zastavila na nějakou dobu dopravu ve stanici Kakegawa asi 180 kilometrů jihovýchodně od Tokia. Kvůli lahvi v kolejišti byl o dvě minuty zpožděn odjezd jednoho z rychlovlaků, jejichž provozovatel jinak úzkostlivě dbá na to, aby přesně dodržovaly jízdní řád.

26. 6. - Fotbalové oslavy v německu přerostly v násilí :: Oslavy postupu německých fotbalistů do finále světového šampionátu se v některých městech změnily ve výtržnosti. Zatímco v Hamburku, Berlíně a Hannoveru se v poklidné atmosféře slavilo až do rána, na jiných místech měli policisté plné ruce práce. Ve vazbě skončilo podle dnešních zprávy agentury DPA celkem 141 výtržníků, deset osob bylo zatčeno a různá zranění si muselo nechat ošetřit devět policistů. Nejhorší obrázky byly k vidění v Düsseldorfu a Mannheimu, kde do ulic vyrazily stovky skinheadů a dalších agresivních mladíků, kteří zapalovali obchody a na policejní zásahy odpovídali házením láhví. Jeden policista musel být odvezen do nemocnice. To samé se událo v Saarbrückenu, kde strážce pořádku trefila lahev do hlavy. V Berlíně lupič využil davového šílenství a těsně před koncem zápasu přepadl banku. S ukradenými penězi se mu v zaplněných ulicích podařilo snadno utéci. O vyčíslení hmotných škod zatím policejní zprávy nehovoří.

1. 7. - Během šampionátu bylo v Japonsku zatčeno 93 osob :: Fotbalové mistrovství světa, které v neděli vyvrcholilo finálovým vítězstvím Brazílie nad Německem, se obešlo téměř bez výtržností, přesto však japonská policie zatkla celkem 93 lidí. Nikdo ale nebyl zadržen kvůli násilnostem, k čemuž přispěl i fakt, že imigrační úřady odepřely vstup do země 65 fanouškům, jejichž jméno figurovalo na seznamu známých výtržníků. Třetina zatčených byla obviněna z machinací se vstupenkami. Dalších 17 osob bylo zadrženo kvůli tomu, že bránili policistům v práci. Desítka fanoušků čelí obvinění z obscénností a zbývající byli zatčeni za neoprávněná vniknutí na stadióny, prodej falešných fotbalových dresů či krádeže. Nejvíce zadržených, celkem šedesát, pochází z Japonska. Na druhém místě za domácími fanoušky následují Britové - do konfliktu se zákonem se jich dostalo třináct. Se třemi zatčenými následuje Irsko. Británie ovšem s přehledem vede v počtu vyhoštěných. Z 65 podezřelých hooligans mělo britské občanství.

1. 7. - Německý fanoušek se opil a utonul v Neckaru :: Němci se jen těžko smiřovali s porážkou ve finále fotbalového mistrovství světa. Hned v několika městech došlo k výtržnostem a zapíjení celonárodního smutku si dokonce vyžádalo jeden lidský život. Podle informací německé policie se obětí stal devětatřicetiletý muž, který se opil a utopil v Neckaru poblíž Mannheimu. Celkem bylo v Německu kvůli výtržnostem zadrženo téměř 900 lidí.

1. 7. - Tři mrtví :: Tři mrtvé si vyžádali oslavy zisku mistrovského titulu v Brazílii. Všechny tři životy vyhasli po zásahu střelnou zbraní.

3. 7. - Na šampiony létaly kameny! :: Incident se udál v Riu de Janeiro, kde přišlo své hrdiny pozdravit přes milion obyvatel města. Radostná nálada jim ale nevydržela dlouho. Když se totiž fotbalisté, zmoženi oslavami, dlouhou cestou a přesunem z hlavního města Brasílie, chtěli po několika hodinách strávených v Riu s fanoušky rozloučit, setkali se s nepochopením. Davy lidí se totiž zlatých hvězd nemohly nabažit. Obklopily autobus, který měl mistry světa odvézt na letiště, dožadovaly se jejich návratu a chtěly pokračovat v oslavném dovádění.Jenže "kanárci" už k tomu neměli moc chuti, proto se autobus pokusil rozjet. Několik rozzlobených fanoušků na něj zaútočilo a házelo po vozidle kamení. Policisté atak odrazili jen s vypětím všech sil.Záběry brazilské televize pak odhalily velkou díru zející v jednom z oken autobusu. Žádná agentura však do uzávěrky nepřinesla zprávu o tom, že by byl při incidentu někdo zraněn. Ještě před konfliktem si přitom pozorovatelé pochvalovali, že během grandiózních oslav nebylo hlášeno žádné násilí, ačkoliv se Brazílie především ve velkých městech potýká s rozsáhlou kriminalitou. TFY

Additional information