Z POHLEDU SLÁVISTY:

Zápas s Baníkem byl po fotbalové stránce dost důležitý. Taktéž fans stránka, kdy se dalo čekat, že baníkovci budou chtít odčinit "neúspěšnou" neděli, nebyla úplně k zahození. Bohužel, svaz nevyhověl žádosti o pozdější výkop, a tak bylo jasné, že začátek v 16,30 někteří nestihnou, jestli vůbec zápas. Sraz nebyl proto domluven a dával se až na poslední chvíli, trochu nelogicky na Smíchov, kde se dal předpokládat výskyt soupeřových fans, kteří budou se 100% jistotou ve skupině, kdežto my se budeme scházet po jednom. Ke všemu, právě díky brzkému začátku se nedala čekat žádná velká, ani elitní sestava.

Zhruba ve třičtvrtě na tři nenapadá jedno mladého slavistu nic jiného, než odpálit rachejtli přímo v hospodě a rázem je problém s personálem. Ke všemu jsou venku spatřeni čtyři podezřelí, a tak se dvanáctičlenná skupina vydává ven, podezřelé prožene a jelikož vidí, že ti míří jasně někam pro posilu vyklízí pole kolem Andělu.

Na zápase jdeme podle dohody nahoru a i když to někteří stejně nepochopili, na začátku proběhne slušný papírový déšť. Máme dvě vlajky na tyčích a jednu malou v kotli. Bohužel se nedaří pořádný suport, takže chvílemi je dost ticho.

Soupeř je na tom podobně, i když jeho FC, FCB... zní ztichlým stadionem velmi dobře. Baníkovců je asi 70-80 (podle pořadatelského zdroje je v sektoru 94 lidí), prezentují se vlajkami Chuligáni z Bazalů, Marienbad Ultras a na sedačkách je položená menší šachovnice. Druhá půle pro nás začíná lépe, je vhozeno asi 30-40 konfet, opět papírkový déšť a hlavně ve 48. minutě dává Slavia gól, což oslavujeme odpálením jednoho ohně a jedné červené dýmovnice.

Během zápasu zjišťujeme, že na hlavní tribuně opět sedí rudí "bratři", takže se tam vydává trestné komando s jasným úmyslem, dát jim nějakou ránu. To se podaří, i když ve chvilce je na místě incidentu PČR jak uniformovaná tak tajná. Vše končí zadržením dvou slávistů, z čehož jeden má problémy ohledně svého "politického" tetování. Holt svoboda projevu bude v této zemi trestána za jakéhokoliv režimu. V tutéž chvíli se odehraje potyčka i v sektoru, kde dojde k hloupému incidentu, když selžou nervy jednomu slavistovi a ten použije vlajku na tyči jako zbraň proti svému kolegovi. Oba jsou vyvedeni a pokutováni. V sektoru jsou ještě odpáleny dvě malé dýmovnice a následná potyčka s pořadateli nepřinese žádný velký problém. Zápas končí a dohromady se dává asi 18 lidí s tím, že by se podívali po Smíchově po fanklubu z Mariánek či Chebu. Když jsou v okolí smíchovského nádraží, dostávají zprávu, že se na Andělu pohybuje skupina patnácti příznivců Baníku a že jde zřejmě o podobnou sestavu jako byla v Příboře. Trocha váhání, a pak již skupina míří na Anděl zkonfrontovat sílu s daleko silnějším soupeřem. Chachaři brzy zavětří svou kořist a získávají mírnou převahu už tím, že se rozeběhnou první. Bohužel se opět našel někdo, kdo to ve snaze zachránit sebe otočil a mizí pryč, navíc tím strhává i další. Přesto někteří naši bojují statečně a dá se říci dobře, jenže proti zkušenějšímu, silnějšímu a lepšímu soupeři není mnoho šancí, takže vyklízí pole. Objevuje se policie a také ostravští raději mizí. Vše komentují taxikáři slovy: "naběhli na ně hrozný prasata". Počítají se rány, bilancují se zranění. Není to zase tak hrozné, jak to vypadalo. Pouze čtyři stehy na hlavě a lehký otřes mozku. Skupina se rozpouští. Šestice slavistů si jede poklidně tramvají, když tu na Výtoni opět naráží na baníkovce. Ti opět útočí a probíhá krátká bitka v tramvaji. Tím končí další střet s nejlepšími hool's u nás. Dodejme, že Baník na zápase prezentoval na plotě nějaké trofeje (přesný počet mi není znám).

Převzato z TFY (Slavia Praha)

 

Z POHLEDU CHACHARA:

V Praze se brzy po příjezdu asi 25 lidí odděluje a chodí si bez fízlů, kde chce. Dozvídáme se, že u jedné hospody dvanáct slávistů prohnalo čtyři od nás. Hned tam jdeme, ale Pražané již jsou pryč. Prohledáváme okolní hospody, ale na nikoho jsme nenatrefili. Kontaktujeme je proto telefonicky, ale k ničemu se nemají. Na Strahově nás je 105, ale téměř nefandíme. Po zápase nám připravil divadlo Pavel Besta, když si po děkovačce vyžádal kuklu, nasadil si ji a z hrací plochy začal rozeřvávat kotel. Na nádraží se opět se trhá skupina, tentokrát šestnácti baníkovců a jde prohlídnout hospody kolem Knížecí. Opět nikdo, a tak jdeme pryč. Když však čekáme na odvoz, vidíme přicházet sešívané. Hned do nich nabíháme, počty jsou vyrovnané, bitka byla krátká. Někteří od nich se nezapojili a utekli, zbytek dostává. Někteří dostávají dost. V ten den jsme pro střet udělali maximum a vyplatilo se, odměnou bylo vítězství.

autor: Apple Commando (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information