Tento den začal zajímavě již ráno. Asi deset baníkovců hlídkovalo na svinovském nádraží. Přijíždí opavští (jeli do Brna) v přibližně třiceti lidech. Na nádraží jsou fízli, a tak jsme hodně roztahaní. V blízkém parku proběhla férovka 3 na 3, kterou Baník prohrál 3:0. Na Bazaly přijíždí 29 sigmáků, nabízíme jim střet, ale odmítají s tím, že nemají ekipu.

Později po zápase se ve dvaceti vydáváme do Olomouce. Čekáme u místního nádraží až přijedou, ale přijíždí pouze jejich část. Proháníme je a někteří jsou biti. Jeden z nich se schovává za fízly, a další v nádražní kanceláři, kde zalarmoval kde koho. Akci proto končíme.

Po menších komplikacích odjíždíme na benzínku na okraji Olomouce. Se sigmáky domlouváme další akci. Jeden od nich se přijíždí domluvit, bohužel nám sděluje, že nás sleduje kriminálka. Poté, co přijely tři policejní auta a sepsali nás, vydáváme se zpět do Ostravy.

Jiná skupina chacharů šla v téže době čekat na Opaváky. Pomáhali jim také kibice Gieksy, celkem se účastnilo kolem třicet lidí. Opavští jsou nejprve zaskočeni a postaví se jich jen malá část. Bránilo je několik fízlů a někteří dostali. Celá akce trvá pár minut a více se válčí s policií než s Opavou. Při akcí vznikly škody na nádražní hale. Na závěr sezóny povedené akce.

 

autor: Apple Commando (Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.16


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information