Z POHLEDU HRADEČÁKA:
Nevhodný čas zápasu v pondělí odpoledne předurčuje, že řada lidí přijede až přímo na stadion, či dokonce až v průběhu zápasu. Po několika minutách se skupinka asi patnácti slavistů (z toho 4 KSG) pokouší náběhem na vlajku ,,Crime boys" o její zcizení. Je jim v tom zabráněno pouhými dvěma lidmi, kteří odrážejí počáteční útok. Po chvíli přibíháme od stánků a dostáváme bitku pod kontrolu. Vyháníme slávisty ze sektoru a ti pomalejší z nich dostávají na památku několik ran. V nejlepším vše ukončují čerti.
Během zápasu je větší střet vyloučen a dochází pouze k drobným potyčkám osamocených skupinek. Domlouváme se na střet před stadionem.

I přes množství čertů dochází k několika slušným potyčkám, které nemají jednoznačného vítěze, i když fotky na www.hooligans.cz vyznívají lépe pro nás. Ve městě odchytáváme skupinku hostí, které se podařilo oddělit se od policejního kordonu. Na nádraží si ještě své názory vymění dvě dívky, což není zrovna častý moment a zaslouží si pouze pousmání.
Co závěrem? První část útoku na vlajku byla ze strany sešívaných podařená, ale poté nastal váš neskutečný propadák. Jinak to bylo vcelku vydařené odpoledne.

autor: Martin / Crime boys (Hradec Králové)


Z POHLEDU SLÁVISTY:
Hned první kolo nám přisoudilo velmi zajímavý výjezd, jehož termín bohužel díky TV Prima padl na pondělí.
Ráno nás vyráží vlakem asi 25, vylod'ujeme se v Pardubicích, kde pijeme v oblíbeném podniku. Vše je bez problému, ale jen do té doby, kdy nějaký udavač zavolá psy. Ti se naštěstí nesnaží dělat moc problémy, padne jen pokuta za přinesení piva nezletilému Polákovi. Udavač je vystopován a jsou mu hozeny cihly do oken. Opět přijíždí policie a po tom, co jeden z nich nepřiměřeně zasáhne proti jednomu z mladých, je napadáme. Jeden pes končí na zemi, další se snaží bránit. Příslušník ovlivněný filmy z USA na nás tahá pistoli a nebezpečně s ní manipuluje, což nás uklidňuje, policisty kupodivu také.
Zvedáme se a jedeme do Hradce, kde nás očekává moře uniforem. Přesto si chodíme jak chceme a prolézáme putyky, kde hledáme domácí. To se nedaří, jen kousek od centra potkáváme tři, kteří fasují. Čekáme ještě u stadionu, kde jde jen pět domácích, ale policie je uchrání. Na stadionu se nás sbírá patnáct (v tom 4 KSG), co nejsou uzamčeni v sektoru, a jdeme si pro vlajku „Crime boys". Nabíháme ze zdola na domácí sektor, ti okamžitě stahují vlajku, ale moc se jim to nedaří a po pár ranách je v naší moci. Hned však přibíhá větší počet hradeckých a hodnou chvíli se o ni přetahujeme. Další se věnují osobním soubojům, v tu chvíli je domácích tak stejně co nás. Najednou jich však na nás utočí tak 30-35 a již přestáváme stíhat, a tak ustupujeme, zde mají domácí navrch. Do všeho se také plete policie a nastává ještě potyčka s ní, kde zaujme sebrání policejní tomfy a následně s ní byl přetáhnut bývalý majitel. Nakonec jsme od psů řádně zbiti, čtyři jsou vyvedeni a jeden fasuje 1.000 Kč pokuty.
Zápas již není ničím zajímavý, snad jen, že se nás tam schází necelá padesátka a ostatních je 200. Po zápase jsme klasicky vedeni na nádraží, kromě psů nám v tom asistují i domácí, na které se snažíme několikrát naběhnout, pár jedincům se to i daří a nějaké rány padnou. Hlavně však probíhají neustálé potyčky se psy, kdy se nám podaří opět dostat pár fízlů na zem. Domácí nás sledují až na nádr. Zde doplácí na důvěřivost jeden z nás, který jde s jedním z místních na férovku a ten ho ihned vezme boxerem do tváře. Krví za to zaplatí dva vandalové, kteří se mezi nás zapletou. Pak už je klid a bez lístků razíme směr Praha.

autor: L 88 / B'97 (Slavia Praha)
 

převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information