Z POHLEDU BUDĚJOVIČÁKA:
Zápas: Naši hráči se ze spart'anů posrali a jasně prohráli. Nešla tabule a turnikety. Ohlášeno bylo 7.000 diváků, ale přítomno bylo jistě tak 9.000.
My: Plný sektor. Nás kolem 45. Ke konci poločasu výborné fandění.
Sparta: Dojelo jich hodně. Jeden dým, barevné papíry, strkanice s čerty.
Poborský: Na novinářský dotaz, zda vezme na zápas rodinu odpověděl, že ne, protože při návštěvě zápasů Dynama zjistil, že budějovičtí vlajkonoši jsou vulgární a chce od toho rodinu ušetřit. Ty jsi teda patriot. Jen počkej...


3. poločas: Od začátku zápasu se u našeho sektoru pohybují známé tváře z Letné. Před utkáním nám je nabídnut střet mimo stadion (asi 10 na 10?), pro nás je však nemožné vytratit se policii. O přestávce se bez problémů k našemu sektoru dostává asi třicet sparťanů. Asi patnáct jich nabíhá, zbytek kouká vedle. Nás je asi 25, zbytek někde u stánku. V životě nás nenapadlo, že se jim podaří dojít až k nám (plno psů), ale z krátké avšak kvalitní bitky určitě neodcházíme poraženi. Pak již vše drží benga. Letenští berou juniorům menší vlajku (opět ji nešlo vybojovat, byl před námi početný kordon psů). Za dobrou akci jde plusový bod Pražanům. Po zápase je vše v klidu, vše mají pod kontrolou mocní pánové v uniformách i v civilu.

 

autor: kolektiv BGB-99 (České Budějovice)Z POHLEDU SPARŤANA:
Do Budějovic vyrážejí sparťanští fans několika způsoby. První osmnácti členná skupina jede přes Beroun. Ovšem nedokáží dojet ani z Prahy do Berouna. Demolice vlaku, útok na policisty, rychlý běh, schovávání se v polích. K této skupince se ještě vrátíme. Hlavní skupina vyráží vlakem přes Tábor, další pak auty. Okolo poledního doráží hlavní skupina do Budějovic, kde už čeká uvítací výbor v podobě dvou autobusů obrněných policistů. Ti ženou sparťany na stadion. Část letenských se trhá a pokouší se o kontakt s domácími. Jeden ze spart'anů jde k domácím do sektoru a vyzývá je ke střetu před stadionem, kde čeká skupinka letenských hools. Domácí to odmítají.


V sektoru Sparty a jeho okolí se schází přibližně tři sta příznivců letenských. Na hrací plochu letí živá slepice, ke které jsou připoutány balónky v barvách Sparty a probíhá i choreo. Před poločasem se pak část chuligánů vytrácí pryč z hostujícího sektoru směrem k domácím fanouškům. Po zformování vyrážejí k sektoru domácích. Právě končí první poločas, lidé se dávají do pohybu, takže si jich nikdo nevšimne. Sparťané atakují sektor budějovických, na což domácí nejprve jen udiveně koukají a teprve po chvíli se zapojují. Největší aktivitu však domácí předvádějí, až když jsou obě strany odděleny policií a ochrankou. Teprve pak napadne jednoho ze spart'anů, že by si mohl odnést i nějakou vlajku. Do sparťanských rukou se tak dostává vlajka „hooligans". Policie celkem v klidu odvádí sparťany zpět k sektoru hostí. Slunce svítí, alko pivo leze do hlav, takže další neplecha na sebe nedává dlouho čekat. Nejprve letí za přihlížení velkého množství policistů na hřiště odpadkový koš, pak i další různorodé předměty. Když se však připravuje k vrhu rozměrný pult od stánku s občerstvením, zasahuje ochranka a policie. Vzniká solidní strkanice, která po chvíli přerůstá v pěknou bitku, ve které není o direkty nouze. Zanedlouho je opět klid, neboť v tento den se místní policie chovala vcelku klidně a zbytečně nevyvolávala další konflikty.
Po skončení utkání pak ještě hrozí lynč několika příslušníkům MěP, ale na poslední chvíli je zachránila policie republiková. Pak už je klid, jen cestou zpět jsou ve vlaku k vidění kvalitní porno scény.
A až na úplný závěr slibovaný osud osmnácti členné první vlakové skupinky. Tři lidé jsou zatčeni již v Berouně, další pak po totálním zdemolování vagónu v Protivíně, takže z této skupiny se na druhý poločas dostali asi tři lidé.

autor: Vilík (Sparta Praha)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information