Na tomto zajímavém zápase jsme sice zklamali počtem, potěšila však naopak chuť něco dokázat. Po našem vstupu na stadion značně opadá sebevědomí přítomných pořadatelů, když v sektoru požadujeme pivo, jinak si pro něj hodláme dojít na tribunu k domácím. To ochranku vyplašilo na tolik, že po chvíli přijíždí pět policejních aut, naplněných muži zákona. Tyto zelené postavičky nás obstupují z obou stran. Možná se čeští čtenáři podivují, že nás již dávno nečekali a že jich je málo, ale jak se podobné situace řeší u nás, se dočtete dále.
Na úvod zápasu vhazujeme konfety a přes náš nízký počet téměř po celé utkáni slušně fandíme.

Odpalujeme také několik petard a oranžovou dýmovnici, která letí na hrací plochu, po chvíli nám je vhozena zpátky do sektoru. To se neobešlo bez policejního zákroku a přes náš odpor jsou dva z našich vyvedeni ven ze stadionu. Jak už to v těchto končinách bývá, dostáváme oba góly z penalt, když po té druhé se jeden z nás vyřítil na rozhodčího a zastavil jej až brankář naší Dukly a následně pak policie. V této chvíli se odehrála nejzábavnější událost dne. Asi 120 cm vysoký plot se jeden aktivní fízl rozhodl v běhu přeskočit. Málo však trénoval, zachytil o plot nohou a předvedl nám salto a několik kotrmelců. Smíchy jsme se málem váleli po zemi. Jeho kolegové však byli zdatnější a na ploše výtržníka přes pomoc jednoho z nás zatýkají. Naštěstí je jen odvezen na nádraží. Policejní nervozita dosahuje vrcholu, ale evidentně z nás mají respekt.
Při odchodu ze stadionu nás pokřiky provokuje nějaký místní chlapík, a tak jdeme k němu. To ještě nikdo nevěnuje pozornost dvěma dodávkám s kouřovými skly jedoucích poblíž. Najednou se otvírají dveře a vybíhají vždy zakuklení největší slovenští chuligáni - zásahová jednotka. Kdo mohl utekl, ale pět z nás to dost schytalo. Výsledkem je zlomená ruka, rozbitý mobil a mnoho modřin od obušků. Na autobusovou zastávku nás odvádějí fízli a kolem stále krouží i „kukláči". Na Slovensku to snad ani jinak dopadnout nemohlo. I to však jsou zkušenosti a těch my ještě potřebujeme hodně. V pondělí se o našem chování zmiňovaly místní deníky. Dobrý výjezd!


autor: Ďuro (FK Dukla Bánská Bystrica)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information