Po roce se domácí opět střetávají s odvěkým rivalem z Trnavy. Trnavští chtějí bitku beze zbraní, což domácí vítají, a tak přípravy na tento atraktivní zápas na straně domácích začínají již více jak týden dopředu.
V samotný den zápasu se na nádraží objevuje první hlídka domácích již kolem šesté ranní. Sraz je stanovený na devět v jednom baru nedaleko nádraží. Po velkých slibech se nakonec ráno schází pouze třicet domácích chuligánů, ale sestava je velice kvalitní - všechno staré známé firmy. V 9:55 má příjezd rychlík Cassovia, a tak se tři Košičané přesouvají na nádraží zjistit situaci. Vlak má patnácti minutové zpoždění, a tak se vysunutá hlídka přesouvá přímo na nástupiště.

Nejsou ale zdaleka sami, zjevuje se zde i početně zastoupená policie, včetně psovodů a „kukláčů". Policejní auta stojí přímo na nástupišti. Po příjezdu vlaku je však zřejmé, že nikdo podezřelý nevystoupil.
Jelikož je na nádraží a v jeho okolí přefízlováno, domácí svou bojovou skupinu rozpouštějí a odcházejí do hospod. Po druhé hodině se ozývá jeden baníkovec, že sice jsou v Košicích, ale kvůli policejní buzeraci odjíždějí zpět do Trnavy. Košičtí se přesouvají k nádraží, ale již vidí pouze odjíždějící vlak a dlouhou kolonu policejních aut. Košičtí ,,kukláči" svou tupostí určitě patří mezi elitu, ale domácí chuligáni jsou trnavským rozhodnutím dost zklamaní. Cestují půl dne přes celou republiku a nakonec se vrátí zpět. Dorazilo jich 34 a čtyři z Baníku, takže to mohl být vyrovnaný boj.
Košičtí se přesouvají do hospody na stadionu a poblíž je odhalena tříčlenná skupinka trnavských. Jdou za nimi pouze tři a po kontrole OP zjišťují, že jsou ze Štúrova. Jsou vyzváni na férovku, ale odmítají s tím, že jsou nezávislí pozorovatelé. Bunda Fred Perry a vzhled jednoho z nich, ale napovídají něco jiného. Nezabírají ani na druhou výzvu, a tak si jeden z domácích bez odporu bere nášivku „Brigate Rosonero" a část rukávu z košile jednoho z nich, který se při tom pomočil. Na stadionu se v hostujícím sektoru objevuje asi deset červenočerných. Jeden z košických se dostává přímo do jejich sektoru, ale po zjištění, že jde o samé sedláky, odchází pryč.
V domácím sektoru se schází kolem stovky fans. Na úvod roztahují sektorovku a celý zápas kvalitně fandí. Po vyrovnávajícím góle na 2:2 se v sektoru objevují zelené a červené ohně, což při zataženém počasí vypadalo skutečně dobře. Domácí hráči sice v zápase dali čtyři branky, ale hned dvě byly vlastní, takže si nakonec Spartak odvezl bod za remízu.
 


autor: Rišo (1. FC Košice)


převzato z Football Factory č.17


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information