Šošoni sice v Trnavě již dlouhá léta nebyli, přesto však jsme připraveni. Přece jen je Žilina mistr, a tak šošoni jezdí. Scházíme se ve více hospodách a monitorujeme situaci. Všude registrujeme pino fízlů, dokonce i „kukláče", a tak se nám to nějak nezdá.
Asi půl hodiny před výkopem vystupuje z vlaku značně opilá šestice v žilinských dresech. Doprovod jim dělá početná skupina železniční policie, která je předává „kukláčům" do dodávky. My nemohli dělat vůbec nic a vyrážíme na stadion. Hosté do svého sektoru vcházejí s pokřikem „zkurvená Tmava", když za zády mají asi milion fízlů. My se smějeme a ignorujeme je.

Na utkání je přítomno 17.000 diváků, skvělá atmosféra... V páté minutě spatřujeme, že nám pořadatelé na protilehlé tribuně doslova škubou asi čtyřicetimetrovou vlajku „RBW sa nepýtá kol'ko má nepriatelov, ale kde sú", chtějí ji dát dolů. Okamžitě reagujeme a jdeme za nimi, někdo přes trávník, jiní po bočních tribunách. Rozhodčí přerušuje zápas a my bijeme pořadatele a vlajku si bereme, Později se dozvídáme, že sedláci na tribuně, kteří na druhou ligu nikdy nechodili, přes vlajku neviděli. Bijeme i některé sedláky. Hraje se dál a my se nasraní vracíme na jižní tribunu. Tady zapalujeme asi dvacet ohňů, které házíme na hřiště. Rozhodčí je zmatený, stejně tak i policie. My všichni se zvedáme a odcházíme ze stadionu na pivo.
V týdnu je pár lidi předvedeno k výslechu na kriminálce, která je předběžně obviňuje z výtržnictví a ublížení na zdraví. Později máme schůzku s vedením klubu, kteří na nás vytahují klasické řeči, jak si nás váží, ale že je toho z naší strany již příliš. Nakonec se domlouváme na na určitých podmínkách, uvidíme...

 

autor: Jaro / R.B.W. (Spartak Trnava)

převzato z Football Factory č.17

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information