Z POHLEDU CHACHARA:
V pondělním podvečeru do Ostravy přijelo odhadem na 25 slávistů a autobus nezastavili jako obvykle u brány hostujícího sektoru, ale na druhém konci Ostravy a na Bazaly se vydali MHD. Cestou však nepotkali ani větší skupinu domácích, ani někoho, kdo by nějaké chachary o jejich pohybu informoval. Pražané si dokonce přivlastnili i tři ostravské šály, které vyvěsili na plotě před svým sektorem. Vlastní vlajku postrádali.
Domácí, ne moc početný kotel (asi 200 lidí), natáhl přes sektor modré igelitové pruhy a do toho byl z polystyrénu sestaven nápis „Oficiální chuligani". V druhém poločase k tomu přibylo několik ohňů a po celý zápas také kvalitní support.

Po závěrečném hvizdu slávisté již s policejním doprovodem nezvykle rychle opouštějí Ostravu. Objevuje se ještě informace, že někdo slídí v místech, kde před zápasem sešívaní odstavili autobus, ale asi dvacítka chacharů, která doráží do těchto míst zjišťuje, že si zde své účty vyřizovala nějaká nefotbalová banda.

autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník Ostrava)


Z POHLEDU SLÁVISTY:
Toto zajímavé utkání nám opět komplikuje pondělní termín, a tak nás ráno autobusem vyráží 21+1 psík. Cesta utíká v pohodě i bez zbytečných problémů na benzínkách a proto dorážíme do Ostravy hodinu před zápasem. Jsme bez dozoru policie a proto realizujeme svůj plán a to, že na kraji Ostravy vystupujeme v počtu devatenácti hool's a jedeme na stadion vlastní trasou. Po cestě postupně ukořisťujeme čtyři šály Baníku. Čekáme, že někde narazíme na nějakou partičku domácích, což by pro nás v našem počtu nemuselo být dobré, ale na nikoho jsme nenarazili. Dojíždíme tedy v poklidu ke stadionu, kde nám je jedním psem odebrána šála FCB po „férovém bonzu" jednoho chachara, šlo však určitě o nějakého normála. Aspoň je vidět, že jsou všude stejní.
Na stadionu se nás nakonec schází třicet, jedna trubka od nás doráží vlakem, zbytek Morava. Nemáme žádné vlajky, a tak se o prezentaci snažíme alespoň dobrým supportem. Chachaři mají velmi pěknou choreografii, když z polystyrenu sestavují nápis Oficiální chulígani. Nápis sestavují dvakrát, podruhé k tomu ještě přidají asi osm ohňů. Domácí také velmi dobře fandí, a když začne bouřit celý stadion, stojí to za to. Po zápase nastává klasika, chvíli v sektoru, pak do autobusu a s policejním doprovodem až někam za Ostravu. Chvíli poté, co jsem projeli Příborem, nás kontaktují domácí, že chtějí dát banda na bandu, ať se zastavíme či vrátíme. Vzhledem k našemu počtu a kvalitě, která nebyla natolik dobrá, abychom mohli jít s chachary do domluveného střetu, bez vykecávání a prodlužování odmítáme. Díky tomu se opět rozjeli debaty o našem strachu apod., ale k tomu se dá taky napsat to, že nemusíme stále skákat, jak si kdo pískne (to neplatí jen pro FCB). Navíc řidič byl nervózní jantar a nechtěl nám ani moc stavět na benzínkách a díky jeho neochotě také ztroskotal náš plán podívat se po večerní Olomouci.

autor: L88 / B'97 (Slavia Praha)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information