Do Jablonce nás vyráží 24. Usedáme s místními do knajpy a zkoušíme první telefonáty, ale číslo (dostal jsem ho den před utkáním, pro případ dohodnutí střetu) je nedostupné. Poté už nevoláme a rozhodujeme se nechat všechno na náhodě. Mezitím chytili našeho kamaráda v tramvaji revizoři a ukradli mu mobil. Po pár minutách a nějakém tom rázném upozornění, že mobil chceme za každou cenu zpět, je vrácen. Po příjezdu fízlů se raději dáváme na odchod.
Po informaci, že se někde kolem benzínové pumpy pohybovali nějací spart'ané, se tam vydáváme. Je nás 32 (z toho 25 z Liberce).

V parku si nabíráme nějaké kaštany (pro případ krajní nouze) a pokračujeme k pumpě. Zde však nikdo není, a tak míříme na stadion. Když míjíme restauraci nad Benzinou, tak vybíhají letenští, ale zastavují se před restaurací a dál už nepokračují. Přecházíme na recesistický útok kaštany a jelikož se sparťané domnívají, že jde o kameny, vracejí nám to sklem. Jediným jejich úspěchem je trefení vlastního ze zadu do hlavy půllitrem, což někteří z nich svádí na kameny. Vše ukončuje policie a my jdeme na stadion.
Při vstupu vidíme krásně vlající vlajku „Red Pirates Sparta". Po přesunu do sektoru dva z nás hned nabíhají, zatímco jeden bere pouze malou zástavu ve sparťanských barvách, druhý strhává skoro celou RPS, kterou na konci někdo chytá. Na přetahování už není čas, protože na dráhu nabíhá také ochranka. Oba vbíhají úspěšně zpět do sektoru, ale pouze s jednou vlajkou (ne chuligánská). Ihned poté policie vyvádí libereckého a je obviněn z výtržnictví. Na začátek zápasu odpalujeme dým a vyvěšujeme vzhůru nohama ukořistěnou zástavu, k níž přidáváme jednu starší kořist. V poločase se kolem nás rozestupuje policie a agentura a začínají sundávat obě vlajky a nesou je do sparťanského sektoru, což jeden z nás nevydrží a vbíhá na tartan, kde dochází pouze ke slovní přestřelce... Sparťané však obě vlajky přehazují nazpět.
Ještě před koncem zápasu vhazujeme na plochu dva dýmy (jeden na hřiště a druhý pouze na běžeckou dráhu. Po zápase scházíme ke sparťanskému sektoru. Před sebou vidíme letenské, na které nabíháme, ale ti se až na jednoho (ten trochu dostává) dávají na ústup. Po chvilce se zformují a vydávají se k nám, ale to už mezi nás nabíhají fízli. Pak už se nic zajímavého neděje a každý se dáváme na odchod svou cestou.

autor: U.F. (Slovan Liberec)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information