Slovanisti nám již v týdnu avizují, že autobus neseženou a proto pravděpodobně nic nebude. My se přesto scházíme v hospodě u stadionu v asi padesáti lidech. Většina pije, jiní monitorují situaci, jak v okolí stadionu, tak i na nádraží. Kolem jedné hodiny popolední přichází do podniku nenápadná kriminálka a asi dvacítka policajtů. Neprovokují, a tak si jich nikdo nevšímá. Asi hodinku před zápasem se všichni přesouváme ke stadionu. Když procházíme kolem benzínky, vidíme uvnitř větší počet policajtů. Část z nás jde zjistit o co jde a uvnitř vidíme pět velmi známých tváří - slovanisti. Přes policejní přesilu dostávají pár facek a kopanců. Fízli jsou ve stresu a přivolávají kukláče. My míříme ke stadionu.

Asi půl hodiny před zápasem do Trnavy dorazilo asi 150 belasých (většinou mladší fans, chuligánů málo). Na nádraží jich přebírá velké množství fízlů i kukláčů a za zvuku sirén je přesouvají až do hostujícího sektoru. My vyvěšujeme všechny své vlajky, zapalujeme na 200 prskavek, máme 400 balónků (červené a černé) a celý zápas fandíme. Pyrotechnika je na našem stadionu zakázaná, a tak ráno na stadionu schováváme čtrnáct ohňů. Ty však během zápasu záhadně mizí!? Kolem osmdesáté minuty část z nás opouští stadion, neboť máme avízo, že na konci zápasu budou až do odvedení hostů na nádraží, uzamknuty všechny brány. Po menších skupinkách chodíme po parkovištích a objevujeme auto s bratislavskou značkou, u kterého stojí pět lidí. Dva mají trnavské dresy a tři belasé. Oznamuji nám, že jedni fandí Tmavě a druzí Slovanu! Nasraní z celého dne brutálně bijeme celou posádku vozidla. Snažíme se převrátit i auto, ale už tu je dost fízlů i lidí. Prcháme do krčmy. Ve stejné době se u stadionu uskuteční férovka tři na tři. Prý jedno naše vítězství, jedna remíza a jedna prohra. Celkově je RBW proti férovkám, jsou podle nás nesmyslné a dost trapné. Vždyť, když např. já vyhraji, musím se dívat jak někdo bije kamaráda, jak se stalo i v tomto případě. Později nám další skupina volá ze stadionu, že na ně vedení klubu zavolalo policii a pořadatele, kvůli tornu, že chtěli schovat vlajky, které tam již roky schováváme! Policajti je napadli a vyhodili ze stadionu! Tohle nechápeme už vůbec.


autor: Jaro / RBW (Spartak Trnava)


převzato z Football Factory č.18


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information