Z POHLEDU MOSTEČÁKA:
Již několik dní předem nás Slezané informují, že jistě dorazí. V den „D" se nás schází asi třicet, docela dobře sestavených vandalů. Hodinu před zápasem se ozývají Slezané, že až budou v Mostě, tak se ozvou. Nikdo však nevolá, a tak voláme my, ale neúspěšně. Míříme tedy do parku před stadionem a na místo vyrážíme rozděleni, což se stává osudným. Ti kteří jedou busem jsou na místě dříve než automobilová výprava. Naše chyba. V onom parčíku jsou spatřeni hosté v počtu asi tak třiceti kusů a přichází oboustranný náběh se zbraněmi v rukou. Padne pár solidních ran, ale dlouho nevydržíme a mladší z naší skupiny se dají na útěk, což se později mění v útěk hromadný. V tom doráží i automobilová výprava. Ještě se pár z nás pokouší o odpor, ale marně. Jsme rozehnání. Na každé straně jdou vidět nějaké ty rozbité hlavy, ale výhra patří opavským. Celé to trvá snad patnáct minut.

Na zápase se Slezané prezentují třemi vlajkami a třemi žlutomodrými dýmovnicemi. Hezký efekt. Náš sektor je ověšen stálými vlajkami (Brux Vandals visí obráceně) a přibyly i další z Litoměřic. Ve druhé půli vhazujeme pár konfet, ale Baníček prohrává a tím se zároveň oddaluje postup do první ligy. Zklamáni z obou proher opouštíme stadion. Ještě před stadionem dojde k pár provokacím, ale nic vážnějšího se neděje. Tak končí náš velmi nevydařený den.

P.S.: Díky posíláme do Litoměřic. A.C.A.B.    

 

autor: Malis a Leva (Most)


Z POHLEDU OPAVÁKA:
V neděli ráno vyjíždí z Opavy 27 chuligánů (2 WKS) na výjezd s domluveným zpestřením do Mostu. Cesta probíhá v klasickém alkoholovém opojení. Kousek před Mostem voláme mosteckým, že jsme cca 30 km před jejich městem a kde a jak se tedy domluvíme. Slíbená odpověď však nepřichází (domácí sice volali, ale až v době, kdy jsme kroužili kolem stadionu a věci jako vlajky, telefony apod. jsme nechali v autobuse). My tušíme, že když domácí neodpovídají, tak nechtějí domluvený střet, ale určitě nás budou chtít vyzbrojeni atakovat.
Očesáváme proto parčík a jdeme na obchůzku kolem stadionu. Po chvilce hledání narážíme na přibližně stejně početnou a hodně vyzbrojenou (mimo jiné i několik klempířských kladívek??!!) skupinu domácích, na kterou ihned útočíme. Dochází k tvrdému a dost ostrému střetu. Náš útok je však razantnější a domácí se dávají na první útěk. Při jejich nahánění narážíme na dalších asi patnáct starších domácích, ke kterým se přidávají i utíkající. Rázem je soupeře více než nás, ale naše razance slaví opět úspěch a soupeř je podruhé prohnán.
V každém případě šlo o kvalitní akci, o kterou se postaraly obě strany. Domácí nevypadali vůbec zle a potvrdili, že se s nimi musí počítat. Na obou stranách byla nějaká ta rozbitá hlava. Sympatické bylo od domácích gesto s vyvěšením vlajky „Brux Vandals" vzhůru nohama na uznání porážky. Nás se nakonec v sektoru sešlo něco přes třicet, po celý zápas předvádíme hodně dobrý doping, který zpestřujeme třemi dýmy a na plotě třemi vlajkami.

autor: Oskar (Slezský FC Opava)
 


převzato z Football Factory č.19


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information