Celý výjezd se díky losu rýsoval poměrně zajímavě. Necelá padesátka chacharů jedoucích vlakem získala už při dopoledním pobytu v Praze šály HC Sparta a Hradce. V Příbrami se pak někteří točili na kolotoči, zatímco jiní rozšířili sbírku o šálu Příbrami a hlavně o vlajku „Fotbal fans Březnice", která byla největší, jakou místní fans toho dne disponovali. Pak se baníkovci pokusili probít zadarmo na stadion (ceny vstupenek jsou v Příbrami nehorázné). Což se jim nepovedlo.
V sektoru se schází za vlajkami „Bazal" a „Marienbad Ultras" osmdesát hostů, kteří měli v průběhu zápasu menší konflikt s pořadateli. V druhé půli pak odpálili takové nějaké divné věci, co stříkaly jiskry, ale nebyly to gejzíry, jeden velice kvalitní oheň a při děkovačce zasypali hřiště takovými blikátky, co vypadaly jako malé stroboskopy, ale nebyly to stroboskopy. Celou pyro-show ještě doplnila hořící vlajka domácích.

Poté se ostravští přesunuli přeplněnou autobusovou linkou na Smíchov, kde je zaskočilo Grossovo komando (SPJ), které je doprovodilo na hlavák. Již v metru se jedincům podařilo uniknout, zbytek tak po problémech učinil po skupinkách až na hlaváku. Díky znalostem Prahy se podařilo uniknout i policejním tranzitům, které po nich pátraly a pak už zamířila celá (už jen cca 35-ti členná, velmi omlazená) banda k Letné, kde právě skončil zápas Sparty s Brnem. Pod Letenským náměstím spatřili z tramvaje zajímavou, cca 25-ti člennou skupinu sparťanů, takže následoval logický výstup a útok na domácí. Ti se dali na útěk, který skončil až někde za Vltavskou. Některým se uniknout nepovedlo, takže padli do rukou Chuliganů z Bazalů a asi si to budou nějaký ten pátek pamatovat. Ke cti domácích je třeba dodat, že když už byli dopadeni, neodevzdávali barvy svého klubu vůbec ochotně, a chachaři museli použít donucovacích prostředků. Pak ostravští opouštějí místo činu, aby se celá honička opakovala asi za čtvrthodinu znova, tentokrát na Florenci, se zbytkem letenských.
Na hlaváku pak baníkovci potkali jednu známou figurku z Plzně, která jim sdělila nepochopitelnou zprávu o počtu brněnských na Letné (celých 8 hlav!!!). Jako výsledek celé akce se rozšířila sbírka z tohoto výjezdu na osm šál AC Sparta Praha, a to ještě Chacharům unikla velká taška s moc zajímavým obsahem (Ultras Sparta+Red Pirates Sparta).

 

autor: Kyby(Baník Ostrava)


převzato z Football Factory č.19


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information