Z POHLEDU BRŇÁKA:
Chachary kontaktujeme týden dopředu s návrhem boje v noci před zápasem, protože v den utkání to kvůli bengům nemá smysl. K našemu velkému zklamání však odmítají s tím, že někteří jedou v pátek do Polska na GKS.
V sobotu se nás v hospodě schází necelých čtyřicet a jsme posíleni o šest přátel ze Slovanu. Pár dalších ještě čeká na nádraží na příjezd hlavní skupiny hostí. Po příjezdu nahlášeného vlaku se vyrojí několik zpráv o skupinách trhlých chuligánů Baníku. Vyrážíme je tedy hledat a dělíme se přitom na tři skupiny. Nikoho nenacházíme, a tak to ve finále vypadá, že jsme se asi naháněli navzájem mezi sebou... Jedinými odhalenými jsou tři jedinci stojící na zastávce poblíž nádraží, kteří od několika našich inkasují. Naším pohybem docela zmateme policií, která nás pro jistotu všechny obklíčí a zapisuje.

Na stadionu je v sektoru hostí přes 200 figur, předvádějí pěknou choreografii s kartóny, odpalují ohně a občas se blýsknou hodně dobrým fanděním. Prezentace určitě hodné dobrá. Náš sektor je opět velkým podprůměrem, malé pyro, žádné dobré vlajky, fandění hrozné... No, to je tak vše.

autor: AG (Brno)


Z POHLEDU CHACHARA:
Týden před utkáním kontaktují chachary brněnští s žádosti, aby do Brna přijeli již večer před zápasem, že v sobotu již bude mít vše pod palcem policie. To je sice chacharům jasné, přesto odmítají. Pár lidí se v pátek chystalo na zápas Legia - GKS, druhý důvod je asi pro někoho nepochopitelný, a sice, že se kontaktovaným osobám nelíbila vize, že by se po pátečním střetu velká část lidí vydala určité zpět do Ostravy a na fotbal by se vykašlala.
Z Ostravy se vyjíždí až posledním možným vlakem, protože návštěva Útěchova chachary moc neláká. Cesta je v klidu a na policií přeplněném brněnském nádraží končí krachem i poslední pokus něco podniknout, když je zhruba čtyřicítka chacharů policií odhalena a připojena zpět ke zbytku. Individuálně do Brna přijela trojice příznivců Baníku z Chebska, která byla Brňáky odhalena a dostala.
Při vstupu do sektoru hostí jsou sice Ostravané kontrolováni, ale vstupenky už nekontroluje nikdo, proto se toho asi v polovině ujímají sami chachaři a hned jsou další penízky na ultra produkci... V sektoru se schází 258 lidí, z čehož je dvanáct z družebního GKS. Na úvod se prezentují modrými kartóny s bílými nápisy "FCB", poté vytahují nad hlavy přes dvě stovky polystyrénových sekyrek, které po chvíli hází po policistech za plotem, ale většina jich tam nedoletí. Z úmorného vedra ostravské částečně zachraňuje sektorový stánkař, který nejenže moc nevyžaduje placení, ale dokonce vrací do částek, které nedostal. Přes zmiňované počasí je support celkem kvalitní. V druhém poločase přichází další část chorea v podobě modrých a bílých krepáků, na jejichž rozhraní chachaři roztahují červené srdce. Nakonec ještě odpalují sedm kvalitních ohňů.
Domácí sektor za opačnou brankou prakticky neexistuje, je totiž roztažený a nezformovaný. Jejich support za moc nestojí, nemají ani vyvěšeny své nejlepší vlajky. Objevuje se alespoň pár vlajek na tyčích, dvakrát vytahují sektorovku (jednou „vzhůru nohama") a odpalují na dvacet (?) slabých ohňů, které se po chvíli mění v gejzíry.
Při nastupování chacharů do přistavených autobusů se v jednom z nich rozpoutala potyčka s fízly, kteří zasáhli do nevážně myšleného střetu mezi ostravskými „feťáky" a „árijci". Když fízl zasáhl proti jednomu z „feťáků", okamžitě se do něj pustil jeden z holohlavců a na bengova slova: „co děláš, vždyť je to jen feťák?", se mu dostalo odpovědi „feťák, ale kámoš, pořád lepší než fízl".


autor: Č.N.L. (Baník)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information