Pohled Slavie: Do Olomouce jsme se chystali netradičně busem. Celkově se nás schází slabých 26. Zpočátku to trochu vázne, ale nabíráme také třináct bohemáků, které vysazujeme v Pardubicích. Ke všemu několik lidí dorazilo až na poslední chvíli, a tak máme celkem velké zpoždění. Párkrát se ozve kolega, který vyrazil autem, ale hlásí, že Olomouc se zatím tváří mrtvě. Nakonec i my v pořádku dorážíme a autobus staví přímo u sektoru pro hosty, kde postává pár znuděných čertů.
Přicházíme až na konci první půle a věšíme novou vlajku "Youngsters". Docela hodně se fandí a objevují se i balónky, ale efekt byl v tomto počtu slabý. Celkově se nás v sektoru schází 42. O domácích není, co psát. Po zápase vycházíme ze sektoru a policie si nás absolutně nevšímá a naopak se nám dostává naprosté volnosti. Toho využíváme a pohybujeme se v okolí stadionu, ale jakýkoliv domácí chuligán ten den spatřen nebyl. Po menší hledačce nastupujeme do autobusu a vydáváme se směr nádraží. Během cesty se nám nakonec čerti lepí na paty. Jakmile na zmiňované místo dorážíme, většina posádky z autobusu vystupuje, ale po chvíli nás policie zažene zpět. Nezbývá nám tedy nic jiného, než Olomouc opustit.


Cestou se zastavujeme u nějakého špinavého rybníka, kde se polovina osazenstva vesele vykoupe. Poté stavíme opět v Pardubictch, kde nabíráme tentokrát šest klokanů. Po společné domluvě se rozhodujeme k menší návštěvě Hradce Králové. Jakmile tam dorážíme, prohledáváme snad přes dvacet vytipovaných hospod, ale po domácích jako by se slehla zem. Nakonec volíme telefonické spojení a jsme posláni do kasina Excalibur, kde podle slov domácích na nás čeká 25 nadržených chuligánů. Když dorážíme k tomuto podniku, tak vidíme asi osm zoufalců, kteří se ihned dávají na útěk. Někteří z nich ujíždějí v autě, ale jsou to celkem nešikovní řidiči, a tak přicházejí o přední sklo. Později se dovídáme, že během našeho pobytu v Hradci, jsme byli zpozorováni několika místními chuligány. Celkově jsme z chování těchto pralidí doslova zaraženi. Cesta zpět do Prahy probíhá naprosto v pohodě a uzavíráme tím další zajímavou sezónu.

 autor: Slavia Youngster (Slavia)


převzato z Football Factory č.20


Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information