Dát dohromady reportáž z tohoto utkání byl docela tvrdý oříšek, k jehož rozlousknutí bylo zapotřebí tahání informací od několika zúčastněných. Stihnout všechny zajímavé události tohoto dne se totiž podařilo jen dvěma lidem ve značném stadiu opilosti. Vezměme to ale po pořádku. My jsme dorazili do Teplic autobusem okolo druhé hodiny a v restauraci Slavia jsme se spojili s vlakovou skupinou sparťanů, dvěma slávisty, a byli zde i Chebáci a čtyři příslušníci brněnského Otrhodoxu. Zhruba hodinu před utkáním vedou okolo hospody četníci početnou skupinu baníkovců, a tak i my vyrážíme na stadion.

Litevců dorazilo asi 120, přičemž polovina z nich byli skinheads neustále nás vyzývající k boji. Zhruba v osmé minutě se přesouváme přímo vedle jejich sektoru a dochází ke střetu s policií. Baníkovci obíhají celý stadion a zkouší to z druhé strany. Dochází k prvnímu zatýkání. V minutě dvanácté pak asi devět sparťanů skáče na hrací plochu a pokouší se ukořistit litevské vlajky. Všichni jsou zatčení, a tak se počet osazenstva policejního antonu rozrůstá na dvanáct sparťanů plus jeden Litevec. Následuje převoz na stanici. Ve zbytku utkání je ještě spálena litevská vlajka, ale jinak se nic zajímavého neděje.

Po utkání čeká zbytek sparťanů na propuštění zadržených, samozřejmě ve Slavii. Více jak hodinu po zápase vstupuje do hospody Litevec a strhává se řádná bitka. Židle v rukou, sklenice sviští vzduchem a Litevci jsou donuceni k ústupu. Před hospodou to vypadá jak na bitevním poli. Bohužel na naší straně je jeden těžce zraněný (na dvou místech prasklá lebka a spousta tržných ran), který příštích 18 dní stráví v teplické nemocnici. Pak následuje zásah policie, která Litevce zle masíruje a několik jich zatýká. Půl hodiny potom se ještě pokoušejí o zteč baníkovci, ale neúspěšně. Obě skupiny (Baník, Sparta) se promíchají a četníci neví jak situaci zvládnout. Padá rozhodnutí, že všichni jedou vlakem a my jsme ve dvou skupinách odvedeni na nádraží a odtud společně odjíždíme do Prahy, kde jsme chvíli před půlnocí.

Jasným pozitivem tohoto utkání bylo stvrzení reprezentačního smíru a i obstojný počet fanoušků Sparty a Baníku. Nechť si vezmou příklad i fans jiných klubů. Tento zápas potvrdil, že i návštěva repre zápasů se vyplácí. Za negativum bych označil chování zbytku publika potvrzující své sedláctví, které na našich stadionech zatím bohužel převládá.

Autor: Vl. (Sparta)

Pokud máte nějaké domácí fotky z bitek, které ještě nebyly publikované a stojí v okurkové sezóně za zveřejnění, sem s nimi: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

převzato z Football Factory č.4

Additional information