Pohled Slávie:
Na Strahov jsme vyrazili jako již tradičně z našich smíchovských azylů v patnácti lidech. Hned u pokladen nás potěšilo nízké vstupné (30,- Kč) a pak již rychle na galerku a to obtěžkáni plechovkovým pivem, které se zde bez problémů prodávalo. Hra prvního poločasu byla nudná stejně jako naše fandění.
Druhý poločas nabídl obrázek jiný, alespoň co se hlediště týče. Nejdříve jsme se trochu zformovali a ukázali po dlouhé době, že také umíme fandit. Zvláště liberecké fanoušky to silně překvapilo. Pak jsme se rozptýlili díky přítomnosti asi patnácti sparťanů na hlavní tribuně. Ti provokovali ukořistěnými šálami a většina z nás se věnovala pokusům trefit je vylámanými lavičkami. Do toho se však zapojuje policie a oba tábory hlídá. Pouze jeden slávista zdolává s lavičkou v ruce plot na hlavní tribunu a řítí se na sparťany. Policie mu však v akci zabraňuje. Poté vyvádí letenské ze stadionu a slávistický kotel jakoby již konečně procitl a pouští se do skandování proti policii (jedna vlaštovka však jaro nedělá!). Když pak v prodloužení přichází zlatý gól, vrhá se většina kotle na plochu i přes marnou snahu policie jim v tom zabránit. Některé však předávání poháru nezajímá a třicítka z nich se vydává k místům libereckých fans. Když už létají vzduchem láhve, nastoupí do akce policie a vše zmaří.
Po zápase dojde k nemilému střetu na svahu směrem na Smíchov, kde více než čtyřicetičlenný dav slávistů narazil na cca deset sparťanů. Mladí slávističtí "takyrowdies" to nezvládají psychicky a když vidí, že sparťané místo útěku útočí, dávají se na zbrklý ústup, který strhne většinu s nimi. Když se slávisté konečně zformují, je jíž všude policie a dochází již pouze k zatýkání.

Autor: Military Police (Slavia)


Pohled Plzeňáka:
Na tento zápas jsme se z Plzně vydali dva. Já a Jablonečák. Po konzumaci piv v Salmonele na plzeňském nádraží a nabrání zásob do vlaku se mohlo vyrazit. Cesta uběhla poměrně rychle. V Praze se mi hned zpočátku udělalo blbě ze dvou věci. Ze slunce (v kombinaci s pivama nic moc) a hlavně ze smradu místních homeless v parku před hlavákem. Po shlídnutí nového zboží v prodejnách Umbro jsme se přesunuli metrem (zde se k nám přidal jeden fanda Mostu) na Anděl, odkud jsme pokračovali autobusem na Strahov.

Po příjezdu na Větrnou hůrku jsme potkávali samé slávistické kinderfans. Skuteční chudáci. Po zakoupeni lístků a tekutin se naše tříčlenná ekipa usadila v sektoru Liberce. O atmosféru se starali jenom Severočeši. Jednalo se však pouze o typické pokřiky, chorály jsme nezaznamenali.

O největší vzruch zápasu se však postaralo cca 22 sparťanů, kteří přišli na stadion. Poté, co se přiblížili k sektoru slávistů, odvážila se asi 15 členná skupina Slávistů na balkoně na ně metat vyrvané sedačky. Zajímavá podívaná byla bohužel po chvíli překažena flojdy, kteří sparťany po pár minutách ze stadionu vyvedli.

Liberečáků se na stadionu sešlo podle mého odhadu asi 1500 a slávistů (pokud nepočítám fotry na tribuně) zhruba 120, což je stejně jako celková návštěva na finále poháru (asi 4500) opravdu ostuda.

Autor: Prcek (Plzeň)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information