Na tento špíl se z Brna vydává něco přes 70 fans a sestava nevypadá vůbec špatně. Již po cestě je pěkně veselo, na což doplácí interiér vlaku. V Libni jsme rozhodnuti všichni vystoupit a vyhnout se tak aspoň na chvíli černoskafandrům. Při hledání hospody narážíme na hřiště TJ Praga, kde se nejen točí pivo, ale i hraje fotbal (Praga - Karlín). Pijeme a během zápasu se objevuje i zásahovka. Po doslovném "vypití" hospody pokračujeme do dalšího restaurantu, který však během našeho pobytu zastihlo zemětřesení. Když poté jdeme směrem Letná, ze šaliny vypadne okno a my jsme násilně vyloučeni z prepravy. Po asi dvouhodinovém čekáni v obklíčení je pres dvacet lidi předvedeno na stanici, zbytek pak pokračuje dál v cestě. Zápas probíhá klasicky (blbě) a náš sektor bych odhadl na 130 ks.

Po zápase bengaboys lemuji cestu, a tak nedochází k žádnému konfliktu. O mnoho zajímavější je pak situace, kdy dojedeme na nádraží a zjišťujeme, že nám ujel vlak. Následuje čtyrhodinové čekání, které je zpestřeno několika výbornými, téměř divadelnimi výstupy brněnských hooligans. Někdo ještě príjde se zprávou, že se blíží sparťani, ovšem jednalo se pouze o planý poplach. Cesta do Brna je poté již celkem v pohodě.

Výjezd to byl dobrý, akorát brněnská kriminálka byla v permanenci a během několika dalších dnů bylo přímo z domova odvezeno několik hool's k výslechům.

Autor: Kori (Boby Brno)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information