Bitka Brno+Slovan (105) vs. Baník Ostava (95). Výhra Brno+Slovan. Bitka se uskutečnila kousek od Poruby při trase MHD, čímž připomínáme, že Slavia nebyla jediný klub, který se dokázal postavit české jedničce na jejím domácím území v den jejich domácího zápasu. Takto popsalo bitku Brno na svém webu:

Návrh, že vyjedeme na tento zápas a pokusíme se o střet na půdě naší chuligánské jedničky padá asi 14 dní předem. Situaci nám komplikuje ještě přeložení termínu z neděle na sobotu, což pro nás má za následek odpadnutí některých lidí. V sobotu na srazech počítáme dohromady 63 lidí, poskládáme se do aut a můžeme vyjet. Po cestě do OV kontaktujeme chuligány FCB. Ti odpovídají, že není problém. Jsme v telefonickém kontaktu a domlouváme si podrobnosti. Nutno podoknout, že dobrá a férová domluva s FCB.

Na místě je brněnská ekipa asi 2 hodiny předem a je spokojená s místem pro piknik. Přijíždí i ostravští omrknout místo a jsou též spokojeni. Ještě asi 15 min čekají 3 min od místa střetu a dávají nám čas, než nám dorazí kamarádi ze Slovanu. Ti, ač mají GPS, bloudí Za chvíli jsme kompletní a počet bojovníků na naší straně je 105 (60 Brno, 45 Slovan). Svlékáme se do půli těla a začínáme se fanatizovat. Na druhé straně proti nám stojí opticky početně stejná banda chuligánů z Bazalů (dle jejich infa později 92-95). Chvíli se hecujeme a jde se na to. Bitka trvá asi 2 minuty. Je tvrdá, a myslím si, že z naší strany až na vyjímky, férová. Někteří ostravští volí ústup, někteří útěk a ujiždí. Jasná výhra Ocelové družby!! Některým ostravským je pomáháno na nohy a jejich přítomná zdravotní sestra je ošetřuje. Většina naší skupiny směřuje směr domov, 4 auta pak míří na fotbal. Na závěr chci poděkovat všem co se zúčastnili, a těm co hledali výmluvy jak nejet vzkazuji, ať jdou do piče!! Velké a speciální díky patří našim bratrům na Slovensko za vydatnou pomoc! Díky chlapci, naše družba je ocelová!!! A také v neposlední řadě ostravským za bezproblémovou domluvu, za dobrej piknik, a nutno ocenit i fakt, že dát za 3 hodiny 92 lidi je hodno české jedničky!

Additional information