Nával emocí tradičně nechyběl u zápasu Slavia – Sigma (23.11.2007), kde předzápasové snaze napadnout hosty zabránila policie. Cestou zpět však na chuligány Sigmy čeká překvapení v podobě útoku na kolínském nádraží. Tato akce nezůstala bez povšimnutí médií.

Sigma Olomouc pro náš web dne 24.11.2007, den po akci sepsala svůj pohled na celý den včetně této události, zde:

Včera (23.11.2007) z Olomouce vyjíždí 23 chuligánů do Prahy na SKS. Cestu tentokrát volíme po kolejích. Před Kolínem se od fans co vyjeli dřív objevuje informace, že Libeň i Hlavní nádraží jsou obšancovaný policií. Volíme proto přesun na osobní vlak jedoucí na Masarykovo nádraží. Tam je však situace podobná, ihned po vysednutí se nás ujímá kripo a několik SPJ. Vzhledem k absenci fans se není od čeho trhat, a tak když zjišťujeme, že doprovod bude až na stadion bez diskuzí, volíme variantu cesty s největší možností střetu - přes Anděl. Zde se však policejní složky množí a snaží se nás nahnat do přistaveného busu. Mezitím se objevuje bojůvka Slávistů (podle jejich slov 40), a tak snad i padne nějaká ta rána, hlavně však nemožnost vystoupit z busu a gumoléčba, alespoň na naší straně. Jsme eskortování na stadion, kde probíhá lustrování a klasická buzerace... Po zápase se znovu přistaveným busem vezeme za mohutného doprovodu na Hlavní nádraží na vlak. Tam trošku očekáváme po telefonátech SKS, ti však nejsou k mání.

Mezitím se ozývají i ACS, zda by se nám nepodařilo trhnout a vyzývají nás k férovému boji. Panuje zklamání, protože svobodný pohyb nám není umožněn. Vyrážíme tedy zpět do Olomouce, očekáváme ještě napadení v Libni, kde se však na peroně ukazují pouze zástupy SPJ. Tím si myslíme, že den je u konce. To se však jeví jako chybná úvaha, když se v Kolíně zjevují SKS a útočí na vlak. Zkoušíme se dostat ven, což není možné kvůli zamčení průchodů mezi vozy již od Prahy a hbitou reakcí doprovodných olomouckých fízlů, kteří vrcholem své idiocie zamykají pro jistotu i oba východy z vagonu. Následuje tedy rvačka přes okna, která vyusťuje ve výměnu předmětů, zejména šutrů z kolejiště a popelnic, letících našim směrem a upravujících okna soupravy. Neustále se snažíme přesvědčit fízly, aby odemčeli východy z vlaku, ti však reagují až když SKS opouštějí peron. Vybíháme ven a zkoušíme ještě nalézt sešívky před nádražím, ale ti jsou již nejspíš z pochopitelných důvodů co nejdál od místa incidentu. Na naší straně kupodivu žádná zranění, nevím jak u SKS. Počty : zmíněných 23 Olomouc, SKS opět podle jejich slov 27. Všichni se na tom neshodneme, nicméně já osobně akci od soupeře hodnotím velice pozitivně a vyústění v použití zbraní a demolici vlaku dávám za vinu jednoznačně policii, která nás zamčela a neumožnila výstup a vidím to jako zcela logické vystupňování adrenalinu a agresivity, která nešla ventilovat pěstma. Po cestě do Olomouce už klid. Pak ještě zjišťení, že chtěl někdo blahopřát k narozeninám, ale nebylo mu přáno?!

Additional information