Z POHLEDU BRŇÁKA:

První jarní zápas nám přinesl atraktivního protivníka, ale hrubě jsme jej podcenili, protože jsme Hanákům uvěřili, že tento zápas bojkotují z důvodu policejní buzerace. Před zápasem jsme tedy neměli žádný společný sraz. Hodinu a půl před zápasem nás Hanáci ovšem kontaktuji, že jich je čtyřicet, přijeli auty a chtějí střet. My dáváme dohromady dobrou skupinu až na zápase a to už je pozdě. Střet je tedy odložen na po zápasovou dobu. Před zápasem ještě dojde k několika drobným konfliktům kolem stadionu.

Na zápase se o atmosféru starají hlavně hosté, kterých se v sektoru sešlo kolem osmdesáti. Na začátku druhé půle odpalují sedm kvalitních ohňů a dvě dýmovnice. I za denního světla to vypadá dobře. Náš výkon v hledišti nebudu komentovat, jedním slovem katastrofa. Po zápase sedíme asi ve čtyřiceti lidech v hospodě a jsme v kontaktu s Hanáky. Ti jsou ale pod dohledem policie, která je v koloně vyváží až k Vyškovu, takže se střet neuskutečnil.

 

autor: AG/OFB '98 (FC Brno 1913)

 

 

Z POHLEDU OLOMOUČÁKA:

Dlouho očekávaný zápas začal menší generálkou našich mláďat již týden předem. Do Vyškova se sjelo po dvaceti mladistvých chuligánů z každé strany. Jako dozor dorazila asi desítka starších hool's Sigmy a jeden z Brna, protože Brňáci jeli v tento den se Slovanem do Prahy. Mimochodem se jim podařilo zinscenovat dobrou bitku. V nedalekém parku končí kvalitní asi osmiminutová mela vzájemnou remízou. Zranění byla na obou stranách, ale nic drastického. Je vidět, že oba kluby mají obrovský potenciál. Po vzájemném potlesku se jde na pivo a rozebírá se střet. Mimochodem každý by si zasloužil kornout plný bonbónů. Týden uběhl jako voda, samozřejmě v duchu alkoholických radovánek a už je tady výjezd do Brna. Rozhodli jsme se, že pojedeme auty, jednak abychom se vyhnuli policejnímu dohledu a také, abychom překvapili brněnské. Z Olomouce se vydává 37 členná motorizovaná skupina. Po chvilce bloudění zastavujeme na konečné tramvaje číslo 13. Na nedalekém parkovišti necháváme auta a hurá do třináctky. Doufáme, že toto číslo bude smolné pro brněnské. Vystupujeme zastávku před hlavním nádražím a míříme k hospodě u Švéda. Nálada je skvělá, ale po chvíli každému končí, protože v hospodě tří korunek je zavřeno. Nasraní odcházíme do vedlejší hospody a necháváme zvěda, aby obkoukl situaci. Kontaktujeme „kentusáky", ale jeden z gangsterů má rozbitý nos, druhý vykloubené rameno a třetí se právě probudil. Je vidět, že to u vás žije! Ale to vás neomlouvá! Náladu si spravujeme v hospodě, kde většina jí, všichni pijí a skoro nikdo neplatí. Po cestě k tramvaji odebereme sedm šál domácím košťatům a jednomu drzounovi zatlačujeme hovno do žaludku. Před stadionem potkáváme asi 15 gangsterů, ale policie je bdělá. Po vstupu na stadion vyvěšujeme naše vlajky a skandujeme. Náš support okořeňujeme sedmi ohni a jednou dýmovnicí. Celkově se nás sjelo všemožnými způsoby 102 fans. Po zápase nás ďáblové nakládají do autobusu a po krátké potyčce jednoho z nás s náčelníkem Luciferem s hodností idiota, vyrážíme k autům. Po cestě zpátky jsme v neustálém kontaktu z gangstery, ale po hodině snahy setřást satany to vzdáváme. Padá návrh, že pojedeme do Přerova na opavské, jedoucí ze Starého Města. Na přerovském nádraží dostává asi desetičlenná skupina chuligánů solidní náklep a získáváme šálu Slasku a dres Opavy. Poté se již definitivně odebíráme domů a při srovnání toho přerovského ghetta a Olomouce se cítíme opravdu překrásně. Nechápu jak tam Klofe, můžeš žít. Fůj!!!

PS.: Ti opavští byli pouze slabou náplastí, která bolístku v chuligánském srdíčku nezalepí.autor: Dany/HHZ (Sigma Olomouc)


převzato z Football Factory č.15

Additional information