Pohled Baníku:
Na premiérový druholigový výjezd GKS nás z Ostravy vyrazilo sedm. Hned v Katowicích jsme ještě 20 minut před domluveným srazem obrali o šály čtyři fans Legie jedoucí do Zabrze. Viděla nás při tom však policie a museli jsme prchat kolejištěm z nádraží. Tento útěk odnesl jeden chachar poraněním nohy a vydal se zpět do Ostravy. Katowičáků se sešlo na 140 a bez jízdenek jsme se vydali do 300 km vzdáleného cíle poblíž ukrajinských hranic. V pohodě jsme dojeli do Debice, kde jsme měli tři hodiny na přestup. Na konci této doby, když jsme se vraceli od výčepů zpět na nádr, jsme rozpoutali řež jakou jste v Česku neměli možnost shlédnout. Na policisty se útočilo kamením, lopatami, tyčemi, rýčem, kusy lešení, prostě vším, co přišlo pod ruce. Několikaminutové šílenství zastavil až příjezd protiteroristické jednotky s puškami na gumové projektily. Výsledkem byla dvě rozbitá policejní auta, několik výloh nádraží a okolních stánků, asi desítka zraněných policistů a 39 zatčených fans.

Dvacet zadržených bylo propuštěno už po deseti hodinách, osmnáct po dvaceti čtyřech či čtyřiceti osmi hodinách s vědomím, že je čeká soud a jediného zadrženého chachara soud čekal už po 48 hodinách v cele. Polské úřady prokázaly pružnost, o které se nám doma může jen zdát. Z konzulátu byla přivolána t1umočnice a po úspěšném hodinovém přelíčení mohl chachar Polsko opustit s verdiktem nevinen.

Na zápas nakonec dojelo jen 91 příznivců GKS a Baníku, před kterými visela jen jedna menší vlajka Baníku. Katowičtí totiž v nové sezóně vozí na každý výjezd jen jednu (pokaždé jinou), minimálně 10 metrů dlouhou vlajku. Její majitel byl tentokrát zatčen.

P.S. Jak policisté tak i fans debických klubů Wisloka a Iglopol se shodli, že šlo o historicky největší "zadymu" v tomto městě. Byly tedy překonány i loňské výtržnosti Wisly a Cracovie.

Autor: Č.N.L. from U.R.N. (Baník)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information