Pohled Trnavy:
Na nádraží jsme vyrazili z Biry oklikou, abychom se vyhnuli fízlům, kteří nás po "Leopoldově" nechtějí pouštět bez jízdenek do vlaku. Ale policajti nás už čekali, a tak jsme byli nuceni jet "normální" cestou.
Na nejdůležitější výjezd se nás na nádru sešlo asi 100, z toho jen 15 R. B. W. plus 5 chacharů a 1 z GKS. Protože nám ujel vlak, do zápasu jel už jen jeden rychlík a my jsme nebyli schopní prorazit 15 policajtů, museli jsme si koupit lístky. Z nádraží na stadion nás doprovázelo pár policajtů, a tak jsme po cestě očekávali střet s "belasými". Nikde však nebyli a my šli rovnou do našeho sektoru.

Po našem vedoucím gólu se slovanisti začali přesouvat směrem k nám. Na stadionu bylo asi pět policistů, tak to nebyl problém. Slovanisti na nás zaútočili ze tří stran (super vymyšlené). Jedna část od plotu, který odděluje sektor hostí od ostatních, druhá od vchodu do sektoru a třetí nám z hrací plochy postrhávala vlajky. Pokus slovanistů vniknout k nám nevyšel. Nepomohlo ani odpočítávání ani proražení pořadatelů. Narazili totiž na náš odpor, který se jim nepodařilo překonal. Naše skupina R. B. W. za vydatné pomoci baníkovců a fanatika z Katowic odrazila slovanisty a jeden, kterému se podařilo proniknout do našeho sektoru na to asi brzy nezapomene. Slovanisti, posilnění o několik Brňáků a sparťanů (bez komentáře) udělali dobrý náběh, který však nedotáhli do konce. Jejich škoda .... My naši nejbližší akci na ně do konce dotáhneme.

Na tomto výjezdu mě zklamalo hned několik věcí. Neúplná účast R. B. W, nízký počet fans Spartaku a dost chaotická reakce na náběh slovanistů včetně toho, že jsme přišli o tři vlajky. Nízký počet policajtů na začátku utkání dával předpoklad pro dobrou bitku, ale vzhledem k našemu počtu a sestavě jsme se museli bránil. To se nám sice podařilo, neboť nikdo nedostal ani nepřišel o šálu, ale myslím, že naším cílem není obrana, ale útok.

Autor: FzT (Spartak Trnava)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information