Reakce Brna na TENTO článek:
Opavská pohádka aneb kterak opavská zvěř k vítězství přišla.
Bylo nebylo, v únoru se do Brna chystali snad nejobávanější hooligans ve střední Evropě - totiž výtržníci z Opavy.
Již po cestě na stadion atakují vše brněnské, takže se za chvíli ocitá střed města v plamenech a městská doprava je paralyzována několika náběhy na pravidelné tramvajové linky. V nich jedoucí brněnští hools nestačí utíkat a záchranu před běsnící zvěři najdou až v nejbližší policejní stanicí, kde se spojí s družebnímí kolegy (PČR). Na stadionu se pak k tomuto dvojspolku připojí ještě pořadatelé (dříve Orthodox) a při kontrole reklam náhodou ukradnou jednu z vlajek. Opravdu frajeřina. Na to nemá nikdo v celém království - pardon, v republice.

Během utkání se ještě opavská zvěř snaží vyvrátil několik plotů a naběhnout na trojspolek (hooligans + pořadatelé Orthodox + hybná síla Policie ČR). Ti poslední si to nenechají líbit a brněnské sračky na to reaguji družebním pokřikem:

"Bijte je!!!" Po zápase Opaváci odjíždějí na další tažení, tentokrát bude dějištěm Ostrava. Tu asi taky vyrabují, baníkovce zničí a jejich nadvláda nad chuligánskou scénou bude definitivní ... Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Autor: Karel Hooligan Erben (Boby Brno)

Možná se vám pohádka líbí, možná ne. Ona je sice trochu přichycená za vlasy, ale někdo si mohl udělat podobný obrázek o zápase mezi Brnem a Opavou na základě článku B.C. v minulém čísle Football Factory.

Nám ani tak nevadí trošku přihlouplé vychloubání typu: "My jsme byli aktivní a dobří", o tom ať si udělá obrázek každý sám, ale spíše vcelku nedůstojné lhaní, kterým se Opaváci zřejmě snaží zamlžit svou neschopnost ubránit si vlajku. Kecy o kontrolování reklam a pseudopořadatelích jsou naprosté fantasmagorie.

Dva naši si prostě schovali klubové symboly, aby nebyli nápadní. Přelezli z našeho kotle a vydali se na výlet k sektoru hostí. Tam chvíli postávali, číhali a pak strhli vlajku, která následně shořela. To je vše. Co se týče přítomnosti policie, při rizikových zápasech by to bylo stěží možné, ale utkáni se SFC bylo podceněno (zřejmě po zkušenostech z let minulých, kdy nedojel nikdo nebo 5 fans se šálami pod bundami a bez vlajek).

Článku by se dala vytknout spousta dalších věcí (bitka před restauraci Szeged atd.), ale bylo by to na delší rozbor a zbytečně by zabíral ve Football Factory místo. Závěrem se chce snad jen dodat, že do Opavy zřejmě dojedeme v pořadatelských vestách a místo Slasku nám bude prdel chránit policie.

Autor: Kori a Marda (Boby Brno)

převzato z Football Factory č.5

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information