S cestováním na tento zápas vznikly velké problémy. Nakonec jsme si museli zařídit sami autobus, což nebylo vůbec jednoduché. Většina cestovek ihned odmítla a vlakem jsme cestovat nechtěli. Náš počet není takový, abychom za den zvládli tři bitky (Baník a Sparta na nádraží a v Olomouci další). Z Prahy nás vyjelo 22, což sice nebylo mnoho, ale zato samí zkušení výjezďáci. V Pardubicích nás čekala šestičlenná parta hools z Pardubic. Díky, to bylo potřeba. Ihned po příjezdu jsme rozvinuli bojovou formaci a vyrazili hledat Olomoučáky. Po chvíli jsme je zahlédli, bylo jich asi 50. Začali jsme skandovat "BERSERK" a vyrazili. Nechtěli jsme tomu věřit, ale většina jich začala prchat. Na parkovišti jsme je dostihli a začala bitka. Většina z nich stále ustupovala a při tom házela kameny. Do přímého střetu se jich pustilo asi deset. Byli opravdu ubozí! Po chvíli dorazili benga a tak jsme se stáhli. V tu chvíli již zformovaní Olomoučané (cca 80) začali pokřikovat přes 10 četníků, ale nedokázali se na nás dostat (cha cha cha). Na naší straně zůstal jeden zkrvavený fan po kamenovém útoku, jinak nic. Bengů začalo závratně přibývat a ihned nás eskortovali do sektoru.

Na stadionu Hanáci opět demonstrovali svoji ubohost, když se zmohli na kamenování našeho sektoru přes dva ploty. Na naší straně byl kordon policajtů, kteří nás neustále perzekuovali i za jakýkoliv náznak obrany. Přesto jsme jejich palbu opětovali a poté benga vytlačili i rádoby hools Sigmy. Na naší straně jeden zraněný od kamene, na jejich jeden od láhve. Po zápase se opět pokusili o útok kameny, ale četníků bylo již opravdu dost, takže bohužel nic. Také nás velmi pobavily sparťanské kšiltovky mezi jejich „hools”. Po výhružkách, jak nás zmasakrujou, byli ve skutečnosti směšní.

Tak zase za rok.

Autor: BERSERK (Bohemians)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information