O půlnoci měl vyjet nenápadný předvoj, aby se podíval, jak jedou klokani do Olomouce a Budějovičáci na Žižkov. Nějak se to však rozkřiklo, takže nakonec odjíždí 120 členná, pěkně hlučná a ožralá skupina. Samozřejmě za nemalého zájmu bengů. Cesta probíhá v klidu a to i přesto, že spousta lidí nemá lístek a psů je všude plno. Pouze v Přerově nám z jedoucího vlaku mávají sparťani a v Olomouci nám někdo vybijí okno. Před šestou ranní vystupujeme ve Vršovicích (dodnes nechápu, kde se tam ten vlak ocitl). Brzy se na nás lepí čtyři plné antony a zdá se, že den skončil. Přesto zkoušíme pár úhybných manévrů (např. návštěva Spořilova). K naší velké radosti ztrácíme někde u muzea dohled a hurá na hlavák! Tam však není po jiných fans ani stopy. Proto se schováváme a čekáme. Objevilo se jen několik jednotlivců z jihu Čech a získáváme dres, čepku, dvě šály a dvě vlajky - černou Budweis a bílou Hooligans. Pak se ještě projedeme okolo Viktorky, kde poplácáme pár dalšlch SKČBJČE fans a tím vlastně dopolední program končí.

V poledne jedem na nádraží v Holešovicích, kde nás překvapuje absolutní nezájem. Nejsou tam ani slávisti, ani sparťani, ani policajti! Je nás už okolo dvou stovek a přesouváme se do jakési zahradní restaurace na Žižkově. Tam pijem, jíme, spíme a jinak užitečně trávíme čas. Občas se v dáli objeví hlídka a zase odjede, jednou běží asi šedesát lidí za jedním sparťanem, jinak pohoda.

Zhruba hodinu před zápasem se vylodíme v Edenu. Zde probíhá už tradiční program: sběr suvenýru a schovávaná s bengama a bonzujícími slávisty. Od dětí a dědků to nepřekvapuje. Od „hooligans" ano. Nic na tom nezmění ani fakt, že se nám docela slušně postavili. Taky nakopnem multiklubistu z Rokycan, od většího přídělu ho ochrání pořadatelé, policie a turnikety. Tentokrát má šálu Sparty! Tak se procházíme a pobíháme kolem stadionu dobrou půlhodinu a nedokáže nám v tom zabránit ani policie ani pražští hools.

V sektoru se nás schází zhruba 250 (v tom 8 z GKS a 2 z Unionu). Bavíme se výborně: modré balónky, déšť konfet, dýmovnice, živý obrazec (pipinka) atd. Myslím, že vypadáme dobře. Dvakrát mezi nás zezadu přiletí kameny, které rozbijí jednu hlavu. V té chvíli zamrzí reakce některých baníkovců, kteří se obracejí na policisty. Většina je však rychle uklidni a zraněný chachar odmítá spolupráci se zákonem.

Po zápase už má policie vše pod kontrolou. Provokuje nás možná dvacet, převážně mladších slávistů, které vede jeden starší, dosti známý sparťan. Řve na nás "ať žije Sparta!" a podobně, slávisti kolem něho a nic. To snad nepotřebuje další komentář. Pak se v metru ta samá (možná jen podobná) skupinka proběhne před jedním chacharem a jedeme spokojeně domů. Dost dobrý výjezd. King Baník!

Autor: Kyby (Baník)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information