Pohled Bohemky:
Zápas pro nás začal jako již tradičně předzápasovým soustředěním u pěnivého moku. Jelikož se v kuloárech proslýchalo, že se na nás chystají sparťani, aby ukázali, kdo je v Praze lepší, naprosto jsme vypustili Opavu z hlavy. To byla chyba.
V bojové náladě, leč v poněkud oslabené sestavě, jsme se vydali na stadion. Sparťani nikde. A náhle šok! Skupina asi 25 zakuklenců ve žlutomodrých barvách si to valí ke stadionu. Opaváci. Necháváme je dojít až k jejich sektoru a pak útočíme podporováni od tramvaje asi pěti hools obou pražských "S". Moment překvapení i přes opavské tyče a klacky nám opět vyšel. Opavští se hrnou do sektoru (ne všichni) a s nimi v záchvatu berserkovského šílenství i dva naši. A tak, zatímco my venku bojujeme se soupeřem do počtu vyrovnaným, oni se brání a útočí proti šestinásobné přesile. Mezitím před pokladnami probíhají pěsti, kopance, pásky ... Nutno podotknout, že chvílemi i ustupujeme před Opaváky, z nichž někteří měli šály Slasku (posily z Polska?). Po pár minutách přibíhají policajti a vše za pomocí obušků řeší. Vyzvedáváme jednoho ze zatčených a jdeme na fotbal.

Po zápase je na pražské straně asi 50 hools, ale přes policajty se již jen vzájemně nadává. Opavští Bulldog Corps se oprávněně mohou počítat mezi špičku hools a zápas Bohemians - Opava je jejich výhrou.

Autor: BERSERK (Bohemians)


Pohled Opavy:
Na výjezd podzimu vyrážíme autobusem v počtu 22 lidí, docela slušná sestava. Cesta probíhá klasicky. Před Prahou stavíme u lesa a docela dobře jej obereme.

Přijíždíme asi čtyřicet minut před začátkem a v kurevsky dobré náladě, což lze poznat na rychle získaných suvenýrech. „Kde jste vy kurvy", ozývá se Vršovicemi, ale nikdo nám neodpovídá! Před turnikety nás čeká asi 10, zbytek vchází dovnitř. Po chvíli nastává útok bohemáků a sparťanů ze shora. Nás 10 do toho jde naplno a vyplácí se. Náš protivník při dobré bitce dost znejistí. Další skupina Pražáků se bije uvnitř. Tam ovšem moc šancí nemají. Po pěti minutách vše uklidňuje policie a do konce utkání se již nic neděje.

Po zápase jsme drženi na stadionu a u vstupu nám je přistaven náš autobus, do kterého jsme v policejním kordonu nahnáni. Před stadionem se shromáždila asi 200 členná banda všeho pražského (nová družba?), ale kromě slovních útoků k ničemu nedochází.

Z Prahy odjíždíme se dvěma pocity: 1. Drželi jsme se opravdu velmi dobře a sami sebe jsme nezklamali. 2. Je to dost bídné, když se spojí pražští hooligans proti těm, kteří podle nich utíkali od restaurace U Hrocha. Výjezd to byl fakt dobrý.

Autor: Adolf (SFC Opava)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information