Pohled Plzně:
Už od rána je veselo v jednom baru v centru města Plzně. Já dorážím až kolem 11. hodiny. Zde už sedí řada Plzeňáků a říkaji, že skupina RHP (Radikální Hooligans Plzeň) musela po předchozích výtržnostech lokál opustit.

Ve 14 hodin odjíždíme o síle 90 fans do Mostu dvěma autobusy. Všichni jsme pořádně nažhaveni a v Mostě čekáme bitku s domácími fans. U motorestu poblíž Blšan máme incident s Vietnamci. Někdo z našich jim začal demolovat stánky a strhávat zboží. V tom se v rukou Vietnamců objevily nože a mačety. To už ale po nich létají lahve a vše, co bylo po ruce. Někteří si nasadili kukly a šli do nich. Vietnamci se pak stáhli do svých chatrči. Potom rychle nastupujeme do autobusu a jedeme směr Most.

V Mostě nás čekalo prapodivné komando plné kosmonautů, antonů, botičkářů, robocopů a všeho možného černého. Při vstupu na stadion každého prohledávají. Nemají tu ani pivo a tak už jsme celkem nasraný.

V Mostě se nás nakonec sešlo 120 fans (další přijeli auty a vlakem) a domácích bylo v kotli tak 50. Během první půle jsme se několikrát pokoušeli dostat do sektoru Mostu, ale narážíme na odpor bengů. To se nakonec podaří několika našim mladým fans, kteří to zkusili z druhé strany. Když začali Mostečáky napadat, nastoupili do akce kosmonauti a jednoho našeho odvezli na bengámu a další poslali do našeho kotle. Během druhé půle jsme se dvakrát pokoušeli dostat do sektoru Mostu, ale bengové mají vše pod kontrolou.

Po zápase vyzýváme Mostečáky k boji. Čekáme před stadionem a po chvíli se objeví Mostečtí fans. My se rozbíháme a dojde na menši potyčky. Zasahuje policie a t1ači nás k autobusům. Ty obíháme a zkoušíme útočit z druhé strany. Narážíme zde na benga se psy. Přesto to nevzdáváme a jdem do toho. Potom už ale bengové mlátí kde koho a štíty nás t1ači do zadních dveří jednoho z autobusu. Celá akce trvala tak 10 minut.

Mostečáci se ukázali jako banda sraček, kteří pokřikovali přes kordon policajtů. Jak by dopadli nemít policejní ochranu si nedovedu představit. Po cestě byl zdemolován jeden autobus, škoda činí 20 tisíc korun, ale na to mám svůj vlastní názor.

Tento výjezd hodnotím jako kvalitní a po dlouhé době se na výjezdu sešla naše elita. Škoda, že se nesejde na každý výjezd.

Autor: Zdeněk - Pilsen fans (Plzeň)

převzato z Football Factory č.6

Pro zájemce: jednotlivá čísla FOOTBALL FACTORY v tištěné podobě lze stále pořídit za zvýhodněnou cenu. Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Additional information