Hostů přijelo do Bystrice okolo 350. Prezentovali se choreografií z bílých, červených a černých pláštěnek a v dalším odpálili větší množství ohňů s nápisem Legalize Pyro. Hosté se prezentovali taktéž pyrotechnikou. Na slovenské poměry nadstandardní ultras představení pokazila policie nesmyslným a zbabělým zákrokem, při němž bez varování začala střílet gumovými projektily do davu. Respektive jeden policajt třikrát vystřelil. Dvě střely zasáhly dva fanoušky. Jeden dostal do stehna a druhý do břicha a musel se podrobit operaci. Jasné selhání policajta pak na tiskové konferenci zametla policejní mluvčí pod koberec, kdy lhala o výstraze policie před střelbou a taktéž tvrdila o adekvátnosti zásahu. V článku 37 fotografií z utkání, 2 fotky ze střelných poranění a video s pyrotechnikou a se střelbou policie.

Fotografie z několikrát propírané bitky mezi fanoušky Bohemky. 28.4.2013 hrála Bohemians svůj druholigový zápas doma s Táborskem. Celá věc se udála takto: Před utkáním mimo stadion dostali Berserk Young od levičáků z Bohemky posílených o zahraniční antifu (prý Bělorusko, Ukrajina, Maďarsko). V cca. 15 minutě se dávají dohromady staří chuligáni z Berserku a došli zeshora od stánku z občerstvením do kotle, kde vyvolali bitku, ze které vyšli poraženi, protože se do nich pustili nejen levičáci, ale i spousta obyčejných fans, kterým pravičáci v kotli vadí. Na fotkách je začátek bitky. Jak přerostla můžete vidět na už známém videu:

Od vzájomného hokejového zápasu s Martinom sme v kontakte so súperom. Martinčania pristupujú na podmienky stretu 20 na 20 do 20 rokov. Miesto na polceste vyberáme my. Aj keď terén kvôli počasiu nie je ideálny, miesto zaručuje, že stret bude bez neželaných hostí.V daný deň upresňujeme počet na 18. Na pole ideme v zostave 9 Žilina + 9 Góral proti 9 Slovan + 9 Považie a Martin. Po cca 30 sekundách si pripisujú víťazstvo hostia. Pri strete rozhodli skúsenosti opticky dobre vyzerajúceho súpera. Od nás išlo do boja až 5 chalanov vo veku 17 rokov a pre väčšinu to bol prvý fight, takže určite cenná skúsenosť.Po bitke nám niektorí priznávajú, že sú starší ročník, aj keď Slovan sa nám neskôr zaručil, že od nich všetci spĺňali vekovú hranicu. Vďaka za konfrontáciu do Slovana a Považia a vďaka starým z BA za pomoc pri ošetrovaní.

Žilina Hooligans!

Par tyzdnov dopredu sa stretavame so zilincanmi pri prilezitosti hokeja, oba tabory sa chcu konfrontovat a tak teda dohadujeme podmienky, v ktorých nám Žilinčania naznačujú že by radi zapojili aj pár ľudí z Goralu. Nič preto nenechávame na náhodu a takisto kontaktujeme pomoc z Bratislavy.V utorok minuleho tyzdna nas kontaktuju kamarati z Martina stym, ze ich vyzvala Zilina na meranie sil, kedze Zilina avizovala dopredu ucast svojich druzobnych kamaratov z Goralu Zywiec, nevidime dôvod prečo by sa nemali zučastnit aj mladi bojovnici z Bratislavy, co bolo aj zilincanom z martinskej strany povedane. Dohoda bola do 20 rokov, 20 osôb na každej strane, v nedelu na polceste medzi MT a ZA.

 

Slovensko: Po utkáním Spartak Trnava - MFK Ružomberok (2.11.) se pokusilo několik desítek domácí fans po prohře Spartaku 1:4 rozloučit se s hosty, ale policie byla proti.

 

Slovensko: hokejové utkání přineslo solidní bitku. Nejprve si chuligáni Žiliny poradili s ochrankou a pak i s hosty ze Zvolenu. Nakonec vše řeší policie. Bitka začíná od času 6:10:

V sobotu (21.9.2013) se hrálo 11.kolo Corgoň Ligy mezi Banskou Bystricou a Trenčínem před slabou návštěvou 1690 diváků. Oba kotle, jak domácí, tak i hostů byly téměř stejně (málo) početné. Smutný pohled na slovenskou nejvyšší soutěž, kde fans Žiliny protestují a hezkou řádku měsíců na svá utkání nechodí, fans Slovanu mají zakázané výjezdy a mají trest za dělobuch s Ružomberokem 3 zápasy bez diváků "doma", do toho aféra s úplatky u Dunajské Stredy, poloprázdné stadiony i kotle na většině slovenských stadionů.

Kvalifikace na MS2014: Před zápasem s Bosnou měl slovenský reportér nemalé trable při živém vstupu s fanoušky hostů:

 

Info Nitra: Približne 50 Nitranov sa bez vstupenky dostáva na hlavnú tribúnu, kde sa púšťajú do fanúšikov Dunajskej Stredy. Všetko ukončuje až polícia a Maďari dostávajú kvalitný preklep. Fanúšikovia Nitry po 10 minútach opúšťajú štadión s krásnym pocitom.

Foto ekipy v článku:

Výtržnosti fanúšikov na nedeľňajšom futbalovom zápase neobišli ani stretnutie 2. kola majstrovstiev regiónu Slovenský Grob - Inter Bratislava. Domácich fanúšikov napadol tábor bratislavského Interu mačetou. Zasahovať musela polícia.

 

Do nedávna měla jen policie monopol mlátit beztrestně lidi dle libosti. Teď už její zábavu přebírá i najatá bezpečnostní služba, která přímo útočí na fanoušky obušky potom, co je pouráží. Zde zásah SBS, kterou tvořili členové MMA Psycho team Košice, kteří dorazili do Michalovec objednaným autobusem:

V sobotu 17.8. sa približne 60 Žilinčanov vybralo na vlakový výjazd do Trnavy. Cesta prebiehala pokojne, v reštauračnom vozni sa všetci bavili, zábavu nekazila ani 30tka policajtov, ktorí išli s nami už zo Žiliny.
Po príchode do TT si nás polícia vyzdvihuje a v prvom momente všetko vyzerá normálne, no hneď ako vyjdeme zo stanice, zavedú nás na jedno miesto, kde nás na slnku držia a nechcú nikde pustiť, dokonca ani na WC.

Additional information