Football Factory #70

Naposled jsme dostali do rukou tuzemskou fanatickou literaturu v prosinci. Téměř půl roku se sbíral materiál do nejnovějšího, 70. čísla Football Factory, které už v následujících týdnech opustí vrata tiskárny a vydá se napříč tuzemskými stadiony, respektive v dnešní době plácky pod stadiony. 88 plnobarevných stránek zaujme mnoha reporty, z nichž musíme vyzdvihnout například podzimní i jarní Slezské derby, Pražské derby, výlet Bohemky na chuligánské střety do Nizozemí, obsáhlé souhrny mnoha předních táborů od Slovácka až po Košice, včetně toho chuligánského od Slavie Praha. V zinu se podíváme i na narozeniny dvou tuzemských skupin - Generation 16 (FCB) a Red White Destiny (SKS). Sportovněji založené zaujme report z švédského galavečeru King of the Streets, na kterém se ukázalo několik chuligánských ekip z celé Evropy.

Z klasických rubrik nechybí právní sekce, ve které si blíže popíšeme Celu předběžného zadržení, rekapitulace polské scény, kdy tentokrát zavítáme do Svatokřížského (Korona, KSZO...) a Lubelského (Motor…) vojvodství, tribunová móda, glosy a mnoho dalšího. Novou rubrikou jsou pak Ztráty a nálezy, kdy se v každém čísle blíže podíváme na povedené akce spojené s fanouškovskými zástavami.

Určitě největším tahákem nejnovějšího Football Factory je obsáhlý rozhovor s Oskarem z SFC Opava a hlavní článek čísla - „San Siro: kolébka prvních ultras skupin”. U druhého zmíněného článku bude poprvé zveřejněn sparťanský report z obou návštěv San Sira v letech 2004 a 2016.

Věříme, že se vám obsah bude líbit a svou koupí podpoříte tvorbu fanouškovské literatury na tuzemské scéně. Zároveň bychom chtěli poděkovat za veškerou podporu, díky které se nám, „nové redakci”, daří vydat už 10. číslo pod naší režií.

Za redakci zinu, HS.

Additional information