Vyjádření sparťanského kotle:

V minulém týdnu přišly několika lidem zákazy od klubu na 5 let a k tomu vysoké pokuty v řádu desetitisíců. Jedná se o velmi aktivní část našeho kotle.

Odůvodnění těchto vysokých trestů je přelezení plotu z kotle na hlavní tribunu a zahalování. Naší reakcí v prvním poločase a následným odchodem byl sdělen jasný postoj k těmto sazbám. Od této chvíle vyhlašujeme konec jakýchkoliv fans aktivit v domácím sektoru Sparty. Na venkovních zápasech budeme fungovat normálně!

Tento stav bude trvat do vyřešení výše uvedených událostí, což znamená zmírnění, nebo zrušení trestů.

Letenští

Vyjádření Ultras Hradec

Chceme zareagovat na report Bohemians Praha z vašeho webu. Bohužel došlo ke skutečnosti, že se rozhodl navrátilec z dlouhé dovolené na vlastní pěst uspořádat fight s naším odvěkým rivalem ve formátu banda na bandu. A to za situace, kdy neměl podporu zbylých vůdčích představitelů scény. Zapomněl je totiž informovat. Žil svůj vlastní příběh mimo realitu, ale myslel to dobře. Že si Bohemka udělá sraz je jejich problém, a to zvláště po telefonátu s někým, koho nikdy neslyšeli. My jsme těchto srazů v minulosti měli hned několik a soupeři také nepřijeli nebo nepřišli, odvolali a to včetně Pardubic. Nikde jsme to nepsali. U nás také proběhlo hned několik akcí, o kterých se nikdo nedozvěděl, pokud soupeř nevyhrál a nepsal sám. My od určité doby nic nevypisujeme. V nedávné minulosti jsme byli pod neustálým dozorem tajné policie. Mezi námi byli placení nebo i jinak vydíraní konfidenti, kteří organizovali chuligánské akce, a policie díky nim živila na zdejším ředitelství celý protiextremistický tým. To už dnes naštěstí neplatí a doba, kdy seděla na srazu v hospodě kriminálka a pila colu už také naštěstí není.

Doba se změnila. U nás přišla generační obměna. Starší ročníky 40+ už nemají téměř zájem o zápolení, měření sil a nevidí důvod se zapojovat. Prostřední generace neexistuje a mladí nemají v současnosti takovou jednotu, aby mohli reprezentovat náš klub na chuligánské scéně. Proto nás do doby, než zavládne nová vůdčí banda v našem táboře, nemá cenu kontaktovat.

Případná aktivita bojůvek z hradecké strany je téměř nulová, proto již nemá cenu mluvit o nějaké hradecké chuligánské skupině. Ta téměř dva roky neexistuje. Na případné ataky ze strany Bohemians a jiných klubů jsme připraveni, i když tzv. férovky na poli nebo jiná dostaveníčka, která se kryjí s termínem fotbalového zápasu, nejsou naším zájmem. Jsme klasičtí ultras fanoušci, a tak i chceme vystupovat.

Votroci

Delší dobu jsme v kontaktu s chuligány z Ostravy, které vyzýváme k boji v mladých sestavách. Dva týdny před vzájemným zápasem skutečně dochází ke střetu, kdy se proti sobě staví obě juniorky v počtu 9 osob na každé straně. Po minutě dost tvrdého boje putuje vítězství na stranu Baníku, naše U20 si odnáší alespoň cenné zkušenosti z měření sil s jedním z našich TOP táborů.

K podstatnějšímu střetu pro naši ekipu má dojít ještě tentýž den, kdy nám po několika letém čekání konečně přijímá náš soupeř č.1 z Hradce boj ve formátu banda na bandu. Děje se tak dva týdny před východočeským derby Hradec - Pardubice. Okamžitě probíhá 14ti denní intenzivní mobilizace, která podle počtu potvrzených osob čítá v předvečer střetu rekordní účast z naší strany. V tu chvíli se nám ale ozývají Mechováci, že setkání s námi bez udání důvodu ruší. Nasraní z této zprávy odvoláváme sobotní sraz a vypouštíme i samotný zápas v Boleslavi, kde očekáváme tradičně přefízlované město se soupeřem, který nemá o nic zájem.

Kdybyste Votroci opět nevycouvali, mohlo po všech těch akcích na vás a vaše vlajky dojít z naší strany k definitivnímu vyřízení účtů. Tímto vaše důvěryhodnost v našich očích klesla na úplné dno a toto další odmítnutí je pro nás poslední kapkou, kdy odteď v žádném případě nemůžete počítat s naším shovívavým jednáním.

Bitka Baník Ostrava (+ 6 Spartak Trnava) vs Lech Poznań, 31x31, minuta boje vítězství Lechu

Dnes 02.11.2022 je to 26 let od vzniku družby Baník Ostrava & GKS Katowice

Připomeňme si, jak tato dobře fungující družba vznikla:

HISTORIE DRUŽBY GKS - FCB

Všechno to začalo od návštěvy fanoušků GKSu v Ostravě. Více méně v polovině 96 tého roku. Pár "GieKSiarzů" poznalo fanoušky Baníku během prázdnin. Češi nás pozvali na obhlídku jejich stadionu. Do Ostravy měla přijed velká ekipa "žluto-zeleno-černých", více méně okolo 30 lidí. Bohužel plány selhaly a nakonec na Bazaly zavítalo 5 fanoušků GieKSy. Domácí se ukázali být nadmíru pohostinní a měli jsme s nimi i hodně společných témat. S komunikací nebyly problémy...no i ta slabost Čechů pro pivo. To všechno způsobilo že v rámci oplaty pozvali naší fanoušci Baníkovce na náš stadion.

Fanoušci Baníku využili naší nabídku a přijeli na derby mezi GKS Katowice a Górnikem Zabrze. Dost velký údiv vyvolali fanoušci Baníku, kteří se ukázali na Katovickém náměstí pár hodin před zápasem. Pamatuji si, že dokonce pár z nich přišlo (na chvíli) o své klubové barvy. Každý si myslel, že když jde ekipa v modro-bílých šálách že se jedná o Ruch Chorzów. Po vyjasnění situace byly šály vráceny. Pamatuji, že tehdy to byla ekipa dost barevná. Měli čapky, šály v klubových barvách a někteří vyvolávali opravdu šok, když na sobě měli jeansové oblečky s našitými znaky klubu (jako němečtí fandové). Z Baníku tehdy přijelo okolo 20 osob. Po skončeném derby si fanoušci mezi sebou vyměnili klubové barvy a od té doby se datují regulérní kontakty mezi fanoušky obou klubů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Správce3 (@hooligans_cz)

Před zápasem koluje zpráva, že domácí úderka z Prištiny získala 2 šály od nějakých slávistů. Máme echo, že se pohybují někde kolem hlavního náměstí. Namixujeme bandu a vydáváme se tam bez jakéhokoliv zájmu místní policie. Po chvíli místní negramoty spatříme a útočíme, ale ihned se dávají na útěk. O chviličku později se snaží o menší protiúder, ale jsou rozehnáni znovu. Pár jedinců na obou stranách nemělo holé ruce. Na straně domácích byl viděn i nůž. O chvíli později přichází laxní policie. Na stadionu vytrvalé provokace ze strany domácích. O poločase dochází k menšímu střetu přes plot - létají pěsti, piva, pásky... Taková klasika. Chvílemi většina stadionu bouří antičeské pokřiky. Po zápase domácí rozbijí kamenem okno jednoho autobusu, který vezl část slávistů na letiště. Klasický Balkán s nádechem 90. let - hodně podařený výjezd!

Fotoreport z derby Slavia Praha - Sparta Praha:

Šlágr 11.kola ČFL mezi Žižkovem a Ústím nad Labem nabídl jednoznačnou záležitost na hřišti i v hledišti.

Slušně zaplněný stadion hnal domácí za jasnou výhrou 5:0, v sektoru hostí se objevují dva věrní fanoušci. Domácí fans především ve druhé půli předvádí slušný support a možná už naposledy na hlavní tribuně slaví s hráči zasloužené tři body.

Fotoreport ze zápasu Sparta Praha vs Pardubice:

Fotoreport ze zápasu Zbrojovka Brno vs Sparta Praha:

Online fotoreport z derby mezi Zlín vs Slovácko:

Viktorka Žižkov se v neděli ráno představila na hřišti béčka Mladé Boleslavi a opět se mohla spolehnout na podporu věrných fans.

Viktorka připisuje další výhru, fanoušci si to na "tribunách" náležitě užívají.

Additional information