Na pražské Letné se hrálo rizikové utkání Poháru UEFA mezi Spartou Praha a moskevským Spartakem. Zápas se neobešel bez výtržností. Zdivočelé příznivce ruského celku uklidnil až zásah těžkooděnců. Šest lidí utrpělo vážnější zranění, deset cizinců skončilo na policejních služebnách. Do Prahy nakonec podle odhadů zavítaly dva až tři tisíce Rusů. Část z nich se podle televize Prima opila v letadle a přinutila tak pilota neplánovaně přistát už v Pardubicích. Fanoušci se potom dostali do metropole za policejní asistence.
Před samotným zápasem se příznivci Spartaku rozdělili na dvě skupiny. Jedna z nich dokonce zaujala místa, kde obvykle sedí sparťané.
Výtržnosti odstartovaly už začátkem duelu, kdy z kotle ruského vicemistra přiletěla ke středu hřiště světlice, která jen těsně minula jednoho z hráčů Sparty.
Rozvášněný dav fanoušků Spartaku musela střežit policie
Přibližně po půlhodině pak vtrhl na hřiště příznivec Spartaku se světlicí a přes celou plochu doběhl až ke sparťanské brance, kde ho zpacifikovali pořadatelé. Česká televize uvedla, že Rusové dokonce napadli i sparťanského maskota.
Šest vážně zraněných, deset zadržených
Největší výtržnosti začaly těsně před poločasovou pauzou, kdy se rozvášněný dav fanoušků hostů pokusil znovu vtrhnout na trávník. Letenským stadionem duněly výbuchy dělbuchů, na hřiště létaly světlice a dýmovnice.
Snaha pořadatelů situaci zklidnit přerostla ve rvačku, kterou pomohli uklidnit až přivolaní těžkooděnci.
Drobnější potyčky se odehrály i po zápase v okolí stadionu. Podle reportéra iDNES.cz, který byl na stadionu, je nejméně šest Rusů vážně zraněno.
Policie zadržela celkem deset fanoušků cizinců, z toho osm na stadionu. Mluvčí AC Sparta Praha Jakub Otava řekl, že jde o pět Rusů a tři Poláky. "Jsou podezřelí z propagace nacismu a výtržnictví," řekl iDNES.cz
Delegát zápasu označil zásah ochránců pořádku za adekvátní a oprávněný. Otava však nevylučuje, že zápas bude mít dohru u orgánů UEFA.
---------------------------------------------------------------------------
Poznámka Správce Hooligans.cz
Vtipem večera byla informace České televize, že slávisté se chtěli přidat ke Spartakovcům.
Podle důvěryhodných zdrojů začal bitku v sektoru Moskvanů Lech Poznaň.
Hools Spartaku zkoušeli různými cestami si v ČR připravit co nejpestřejší program, leč nevyšlo nic...

video z bitky z ČT4 Sportdalší videa na stránkách:
http://www.fratria.ru/news/2007/11/30/video_from_prague
http://video.mail.ru/mail/marat.bo/79/138.html

Additional information