Na pondělní výjezd do Kladna vyrážíme vlakem v 8:39 ze Svinova. Cesta ubíhá v poklidném tempu až do České Třebové, kde přistupuje část ekipy, která vyrazila dřívějším vlakem se slušnou zásobou piv, a tak se cestuje přece jenom veseleji. V Praze se nás ujímají početné pilicejní složky a doprovází na Masarykovo nádraží, odkud jedeme směr Kladno. Zde se zjevujeme asi hodinu před zápasem a míříme do hospůdky u stadionu.
V sektoru se schází obstojný počet baníkovců - 170 osob a i support je poměrně solidní po celý zápas. Kotlík Kladna na opačné straně stadionupříliš slyšet nejde a díky celozápasové chumelenici ani vidět :-)
Po skončení zápasu se promrzlí přesunujeme osobákem do Prahy a zdálo by se, že v tomto bodu by se dal výjezdový report tradičně ukončit, ale omyl. Po příjezdu na Masarykovo nádraží se bezstarostně po skupinkách trousíme na hlavní nádraží a co se nestane. V jedné z uliček na skupinu 5 baníkovců nabíhá 16 chuligánů Sparty (podle dalšího zdroje byl počet sparťanů 25-30). Ostravští křičí, ať letenští vydrží na skupinku našich, která šla nedaleko. Nicméně po chvilce přibíhají ještě 2-3 chachaři a jde se do sebe. Díky dvojnásobné početní převaze ostravští slušně inkasují. Po chvilce přibíháme na místo činu asi v 15-20 lidech, načež sparťané prchají překvapivě bez boje do tramvaje. Po chvíli však přibíhá policie, vše ukončuje a zatýká 6 lidi na straně FCB :-(
25 chuliganů FCB si pak ještě dává sraz na Muzeu, odkud se volá ACS s nabídkou střetu, ale ti nejeví o nic zájem. Škoda. Sparťané předvedli dobrou překvapivou akci, ale útěk bez boje před prakticky stejně početnou ekipou bych od nich nečekal, nehledě na pozdější odmítnutí střetu.

Additional information