Výjezd na Spartu v květnu 2008 z pohledu fanouška Baníku Ostrava

O víkendu se v Brně zrodí plán zopakovat loňskou akci na slavistické hooligans vracející se z poháru v Žilině. Důvodů bylo hned několik - a to třeba že doufáme, že jich bude dost; odmítnutí pikniku z jejich strany při vzájemném zápase v Praze; jejich pakt s Pardubickými a hlavně konečné řešení ži..... otázky. Nevoláme dopředu z obavy, že by to nevyšlo. Nic nepodceňujeme, a do Žiliny vyráží pátrat a sledovat SKS hools auto našich detektivů. Náš prvotní plán (kdy jsme předpokládali, že slávisté pojedou busem) ztroskotá, když nám detektivové (DS a JKG) oznamují, že chuligáni nejsou busem, ale vlakem.

V den utkání se scházíme už poměrně brzy, vzhledem k úmyslu jet se podívat do Hradce na Bohemku, ale nevyšel nám vodvoz, tak se pouze holduje alkoholu a dáváme se dohromady na Liberec. Nakonec se scházíme v počtu cca 17-ti lidí a ve velmi veselé náladě se připravujeme na výlet. To ještě netušíme jaký večer nás čeká. Zvedáme se k odchodu, a ve dveřích jsme napadeni cca 25 chuligány Liberce a Jablonce, probíhá krátká hospodská potyčka, lítají různé předměty sem a tam a vítězství si připisují jednoznačně severočeši.

V týdnu nás kontaktuje soupeř s pozdravem: zdar tady Berserk. Domlouváme piknik banda na bandu. V baru se nás schází 22. Z toho polovička nový tváře. Bohemáci volají s tím, že se ještě scházejí a že budou 4 auta. Souhlasíme ohledně počtů přibližně 20 - 25 osob na každé straně. První naše skupina odchází na místo střetu a v baru nás zůstává cca. 10. Po chvilce do hospody nabíhají frajeři s řevem „ My jsme Berserk “. Po našem údivu, vždyť ještě před chvílí nám Berserk tvrdil, že příjíždí na domluvené místo, bereme židle a bráníme schody.

Bohemians kontaktují Hradec v týdnu s nabídkou banda na bandu. Hradec souhlasí. Z Prahy vyjíždí třicítka chuligánů směr Hradec. V den akce Hradečáci vše odvolávají z důvodu napadení starým Berserkem v baru v centru. Dvacet hradečáků tam hrdině brání schody před malou skupinou (8) starých gangsterů z Bohemky. Následně je potkává motorizovaná jednotka zelenobílejch. Po krátkém boji je rozhání. Pár statečných inkasuje, zbytek volí útěk. Co z toho plyne? Berserk navždy!!! Poděkování posíláme bratrům na Senco! Díky všem co neopustili potápějící loď! Ostatním snad jen: počítejte s námi.....
Bohemians Hooligans!!!!

Na tradiční pondělní termín se nás před zápasem schází 35 osob, z toho dva KSG a čtyři Pardubice. Sedíme bezpečně schováni před policií, když nám volá Sparta, které děláme nabídku na střet na jednom předem vybraném místě, kam se dá dojet metrem. Sparťané nám sdělují, že sedí v jedné hospodě poblíž metra, ale že u vstupu do stanice stojí policejní transity.

Nás asi 55 (10 klíčových nestihlo). Po procházce přes celé Vršovice (bez dozoru) a po x telefonátech se soupeřem kde jsou (asi jsme chodili dokolečka nebo nevím) se dostáváme na dohled SKS. Slávisté ukazují na přítomnou kripo a někteří z nich to balí. My jdeme dál a zbytek SKS se nám staví. Pár jich dostane a už jen přilétá rozbuška a utíká se. To se však dost lidem nedaří a čekají na ranní soud.

Kamarádi, držte se!!!
SPARTA HOOLIGANS

Aktualizace 5.10.2008. Přidány fotky z bitky.
Na jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu se dlouhou dobu intenzivně připravujeme, nehodláme totiž nic ponechat náhodě. Sigma se dopředu ozývá, že chce střet již před Prahou, vybíráme tedy vhodné místo. V den zápasu se postupně scházíme na různých místech a poté se přesouváme na místo střetu, kde čekáme na protivníka. Jedno naše auto vyráží vstříc autobusům a schází se s nimi v bezpečné vzdálenosti od Prahy.

Dlouho očekávaný výjezd jara pro nás končí totálním fiaskem, ale postupně...

Na sobotu 13.9.2008 jsme se rozhodli uspořádat další ročník vzpomínkového turnaje, za našeho kamaráda Petra "Sumce" Chytila, kterého zastřelil 10.5.2006 strážník městské policie Brno Radek Kurdiovský. Tento ročník byl již třetí v pořadí a opět se konal v Mokré, vesnici nedaleko Brna.

Na tento zápas hraný v pondělí od 17 hodin se dala očekávat slabší účast slávistických zlobivců. Nakonec se nás na srazu schází cca 11 bojeschopných, což je pro nás docela nepříjemný šok, v tomto počtu se vydáváme směr Ostrava, bohužel taky s velmi aktivní policií, která nás neustále buzeruje a kazí nám výlet. 6ti zlobivcům se nakonec podařilo trhnout a tak je v nedalekém parčíku domluven docela tvrdý boj 6 na 6.

Jablonec přichází v týdnu s nabídkou střetu, kterou přijímáme. Předběžně hlásíme, že nás bude něco přes 10. Na srazu se nás ale schází větší množství, než jsme čekali, takže telefonista upřesňuje naše počty na 15-18 lidí, načež jablonecká strana přistupuje. S menšímy problémy nakonec doráží naše první auto na místo. Jablonečtí jsou již nastoupeni a nechce se jim čekat, vzhledem k tomu, že očumuje dost kolemjdoucích. Během chvilky naštěstí přijíždí i naše zbylá 2 auta.

Additional information